Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki aki ért a festéshez...

Valaki aki ért a festéshez (autó, kerékpár) segítene?

Figyelt kérdés

Szeretném lefesteni a kerékpárom de olvastam annó hogy nem mind1 hogy milyen alapozót, festéket, lakkot használok. A következőket néztem ki

Festéknek: [link]

[link]

Ez megfelel alapozó helyett? [link]

és végül ezekre kell lakkréteg vagy megvan annélkül is?



#kerékpár #bicikli #felújítás #festés #kerékpárfestés #kerékpár felújítás
2014. febr. 17. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

(

En nem ertek hozza. De amikor fiatal koromban csinaltam, akkor egy napot szivtam a festessel, meg elotte vagy 2 napot a vakargatassal. A ruhaim meg kozben festekesek lettek.


En ha most csinalnam, csinaltatnam.

1.5-2 nap munkatol megszabadulsz es csak a szerelessel kell foglalkoznod.


Pl itt: Az elso, amit talaltam.

[link]

)

2014. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha jól tudom előtte le kell vakarni róla a festéket, majd lesúrolni egyenletesre, lealapozni és aztán festeni.
2014. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. A környékemen sajnos ilyenre nincs lehetőség.

2. A festéket le kromofágoztam és le is kapartam, már csak a csupasz váz van, amit le kell csiszolópapírral csiszolni.

2014. febr. 17. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:

A linkelt sprék barkácseszközök, közük nincs a komoly festékekhez.

A legjobb homokfúvózni és onnan rögtön egy autófestőhöz vinni, hogy ne oxidálódhasson. A festő meg beilleszti egy épp akkor festett megfelelő színű autó mellé :) Az más kérdés, hogy mekkora tróger a festő, és megcsinálja-e rendesen a váz alapozását, lakozását is.

2014. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

A szórógitt alá kell alapozó, maga a szórógitt nem köt jól a színfémre. Az alapozó lehet spray (akril alapozó).

A fényezésre a spray felejtős. Esetleg a hőálló matt spray, az elég tartósra köt. A sima akril festék spray fajták kivétel nélkül puhák maradnak. Nem lesz szép, meg tartós se.

Jobb valami jófajta kétkomponensű festéket színre kevertetni és kompresszorral fújni.

Töltenek spray-be is 2K festéteket boltban, de tapasztalatom szerint sosem kötnek meg rendesen.

A metál színeket kell csak színtelen lakkal áthúzni. A normál festékekbe belekeverik a lakkot.

2014. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akril festék-re csak akril lakk való, vagy jó más lakk is?
2014. febr. 22. 11:25
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Nitrós felmarja.

Akril és epoxi kombinálható.

2014. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, és valki tud valamit a szintetikus zománcfestékről?
2014. márc. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!