Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit lehet tenni a megkopott a...

Mit lehet tenni a megkopott a forgáspont tengellyel a kerékpáron?

Figyelt kérdés
Össztelós bringáról van szó amit 2013 nyarán újítottam fel. A középrész melletti forgáspont tengely van megkopva így oldalirányba kb. 1-1 centis mozgása van a forgáspontnak. Emiatt hamar kilazul a hajtómű is és elkezd kotyogni ami az új középcsapágynak sem tesz jót, és persze nyekergő hang jön a hajtás felől. Eddig 5-ből 5 szervizbe nem tudtak segíteni mivel sehol nem lehet kapni hozzá ilyen tengelyt. Neten is keresgéltem de semmi. Mit lehetne tenni hogy minimalizáljam a tengely oldalirányú mozgását?

2014. febr. 19. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tengely van, gondolom csapágy is. Próbáltál már csapágyat cserélni? Összteleszkópos bringát sajna még nem volt alkalmam szétszedni, csak következtetni tudok mi lehet ott belül.
2014. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A középcsapágy és a középtengely is új (a komplett hajtást cseréltem). Régebbi bicó, a váz 2 részből áll (első és hátsó), középen a rugóstag köti össze a 2 részt, lent pedig a forgásponti rész (csukló) és az van nekem megkopva. Nem szabadna oldalirányba mozognia, csak a rugózás hatására fordulnia. A tengely 2 egymásba csavarodó részből tevődik össze.
2014. febr. 19. 21:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen...Nem azt mondtam, hogy nem láttam még, hanem hogy nem szedtem még szét. Annak a tengelynek valamin mozognia kell, tehát kell ott lennie csapágynak. Az lehet kikopva, ha ennyi holtjátéka van a tengelynek.
2014. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ez csak egy vélemény. Nem mondom biztosra, de elsőre erre gondolok, ez tűnik logikusnak.
2014. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csapágy nincs benne. A 2 részét a tengelynek 2 oldalról kell beilleszteni majd összecsavarni és elvileg úgy kéne rögzítenie. Ez sajna eléggé rossz megoldás, az újakon már nem így van épp ezért nem találni hozzá ilyen alkatrészt. Szervizben vázcserét javasoltak (az új váz ára felér egy új bringáéval) vagy esetleg esztergályossal csináltatni bele tengelyt.
2014. febr. 19. 22:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Nehéz így elmagyarázni hogy pontosan mi a gond, először a szervizbe is furán néztek rám :D aztán fogták a fejüket mikor megmutattam hogyan 'táncol' a váz. Ha tudok majd teszek fel képet róla. Azért köszi a választ.
2014. febr. 19. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen bringa jár az utakon, általában tényleg a vázcsere oldja meg a dolgot. De: kell lenni két oldalt két műanyag gyűrűnek, ha már csapágy nincs... és azt kell csináltatni egy esztergályosnál, meg esetleg a tengelyt is. És összerakáskor jól bezsírozni. Tökéletes sosem lesz, de használható viszont igen. Sajnos ezek az olcsóbb 1 forgáspontos teleszkóprendszerek nem sokat bírják, sokkal jobban megéri csak elül teleszkópos bringát venni, ha nincs rá sok száz ezer forintos keret.
2014. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg átalakítom a vázat merevvé. A hátsó teleszkóp miatt úgyis szenvedek az emelkedőknél és sok kényelmet sem ad.
2014. febr. 22. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!