Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bringám első és hátsó agya...

A bringám első és hátsó agya már megértek egy átzsírozásra?

Figyelt kérdés
Az első kerekem kiszerelt állapotban, marhára érezni a kis golyókat benne, mintha kicsit szorulna is és kevés zsír lenne benne. A hátsó agy meg tökre korcogósan (mintha porral dugig lenne) forog. Rendesen hallani.
2014. febr. 25. 20:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve, ha a láncot leszedném, würth-ös mosóbenzinben kimosnám kefével, majd levegővel kicsapatnám, aztán beáztatnám műszerolajba, az jó lenne? Vagy szimplán fújjam le valami PTFE alapú olajzó spray-vel?
2014. febr. 25. 20:17
 2/11 anonim ***** válasza:
A kereket mindenképpen meg kell kenni, nézd meg golyókat is, nincsenek e eldeformálódva. Láncot pedig áztasd be brigéciolba, vissza a bringára és láncolajat neki. Tekerd át, két szélét egy ronggyal töröld le és kész.
2014. febr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hát, ha ilyen tré a kereked, akkor szerintem a persely is kikopott, azt zsírozhatod, kis barátom :D


szvsz fűzhetsz új kereket...

2014. febr. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
pfff újonnan vettem, két év alatt képes lenne, ennyire tönkremenni? Bakker, ennek nem örülnék :S
2014. febr. 26. 05:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Ket evenkent jut eszedbe ranezni a bringad allapotara? Akkor min is csodalkozol? A folyamatos karbantartas nagyban megnoveli az alkatreszek eletartamat.


Jobb pelda nem jutott eszembe, de ez olyan dolog, mint a fogmosas ... aki rendesen apolja a burajat, annak sokaig nem kell a fogorvostol felnie ... ellenkezo esetben viszont elrohadnak a fogai. Ez ilyen egyszeru!

2014. febr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1 év alatt is ki tud kopni. Nekem is kikopott, bár én naponta 40km-t jártam vele. Golyó és kónusz csere esetleg megoldhatja a problémád.
2014. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy kicsikét lazítottunk a kónuszcsavaron, vagy min és most klasszisokkal jobban gördül, kotyogása nincs. Elképzelhető, hogy a kerékpárbolt nagyon megszorította, mielőtt eladta volna? Ettől függetlenül elviszem zsírozásra őket.
2014. febr. 26. 12:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hol vetted. Néha nem törődnek vele, mennyire van meghúzva..
2014. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
Nálam alap, hogy ha kereket/agyat veszek, akkor ba felszereéskor beállítom a csapágyak előfeszítését, ugyanis a gyártó nem valószínű, hogy ezt megteszi (eddig mindegyik szorult a vásárláskor). És az is alap, hogy félévente szétszedem a kerékcsapágyakat, kipucoválom, átzsírozom, amit kell, azt cserélem, stb. Nem is értem, hogy lehet egy kerékpárt annyira elhanyagolni, hogy két év alatt ez nem történt meg egyszer sem... Az ilyennek csak autó való...
2014. febr. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért, ne engem minősítsen már, hogy egy újonnan vett bringa szorul. Minek eladáskor kamuzni a szakboltban, hogy marhára átnézzük meg bezsírozzuk, ha mégsem? Vagy ennyire hül.ének néznek? Illetve nekem nincs szerszámom, meg semmim, hogy otthon kókányoljak, ezért kényszerülök szerelőkhöz vinni a bringát, amit nagyban a pénztárcám határoz meg. Mindemellett semmi garancia nincs arra nézve, hogy a kért zsírozást meg is csinálják, ugyanis még csak megnézni sem tudom.
2014. febr. 28. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!