Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Csepel Apollo egy jó bicikli?

A Csepel Apollo egy jó bicikli?

Figyelt kérdés
Váleményt szeretnék kérni mert egy országútit szeretnék venni és ezt a típust szemeltem ki magamnak. Tudjátok ajánlani? Az apollo egy országúti vagy trekking inkább ,

2014. márc. 10. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy régi bicikli, a 630-as kerekekhez való váz miatt szívni fogsz vele. De egyébként nincs baj a konstrukcióval, sokan soktízezer kilométert hajtottak bele ilyen biciklikbe.
2014. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit takar ez a "szívás"?
2014. márc. 10. 21:38
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

Azt, hogy rövid úton szükséged lesz új kerekekre...

A jó öreg 27-es méret (630 mm, ami ezen is van) kipusztult, ergo pl. külső gumit nem igazán fogsz rá kapni (szoktam látni azért nagyobb szaküzletekben, de választékról és minőségről ne nagyon álmodj). Röviden előbb-utóbb mindenképpen ki kell cserélned szabványos 28-as kerekekre (622 mm).

Kategóriáját tekintve nem outi, hiszen nem sportcélokra készült. Trekkingnek sem igazán, nem is volt ilyen kategória abban az időben. Inkább túra-sport kerékpárnak mondanám...

2014. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ne hallgass senkire! Alex Fly-nak üzenem, hogy 630-as külső özönével rendelkezésre áll még, választék is van (Swalbee, Rubena CST, Kenda, Vee Rubber, mi kell még?). Egy nagy hátány a keréknek, hogy a komolyabb teheléssel nem birkózik meg. (Jön a 8-as)
2014. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Utolsónak: az lehet, hogy elméletben van választék, de amikor szükséged van rá és bemész egy kerékpárüzletbe, akkor ezt nem tapasztalod. Jó esetben találsz egy megfelelő méretű külsőt -ami éppen akad. Miközben a szabványos 599 és 622 méretekkel tele a polc. És ha kerék- illetve felnicserére kerülne sor, akkor ott vége a mutatványnak. Esetleg acél vagy jó esetben szimplafalú kivitelben találhatsz elfekvőben vslahol?
2014. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Folyt. (sry, telefonnal írok): Szóval lehet, hogy tényleg kapni bármit is, de választékról és minőségről nem beszélhetünk egy olyan méretnél, melyet már egyetlen megbízható gyártó sem támogat. Így természetes, hogy nem lesz olyan a kerék, mint egy jól összerakott 28-as. De ez nem a mérete, hanem a felhasználható alkatrészek miatt van. De ha ismersz megbízható 630- as doplafalú felnit, ami eléri akár egy olcsó Altrix Spider vagy Vuelta Airline szintjét, akkor megoszthatod. Én tapasztalatból írom, évekig szívtam vele. Aztán vettem egy olcsó Batavus kerékszettet (10k alatt volt a pár), rá egy garnitúra B-kat. 28-622 Conti SportContact gummát és zongorázni lehet a különbséget. Amellett, hogy tényleg elpusztithatatlan, a menettulajdonságai is klasszisokkal jobbak. Pedig a régi is minőséginek számított a maga idejében (Van Schothorst, Sachs Maillard)...
2014. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!