Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megbüntetnek rendőri igazoltat...

Megbüntetnek rendőri igazoltatásnál, ha nincs a biciklimnek papírja?

Figyelt kérdés

Vagyis pl. ha nem boltból vettem, hanem használtan, de nincs már meg neki a számlája/bolti kártyája.

Ha ad egy személyi igazolványszámmal ellátott adásvételit az eladó, az elég lehet ilyenkor?



2014. márc. 18. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a kutya se kiváncsi rá, max felírják az alvázszámod, ha nagyon zaklatni akarnak. csak az érdekli õket, hogy a kötelezõ tartozékok meg vannak e, de semmi papírral nem kell rendelkezned... max akkor elõ

nyös ha van adásvételid, ha lopott biciklin ûlsz, és azt elõzõleg regisztrálták esetleg keresik is...

2014. márc. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha lopott a cucc és te azt jóhiszeműen megvetted, akkor az a tiéd. A jóhiszeműséget meg egy adásvételivel tudod igazolni.
2014. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

#2-nek

Ha lopott, akkor nem az övé. A papírral csak a jóhiszeműséget igazolja. Nem büntetik meg (feltéve, hogy igazi a papír), de a biciklit vissza kell adni (ingyen) a gazdájának.

2014. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as

Mielőtt legközelebb "okoskodsz" nézz utána!!

"Ptk. 118. § (1) Kereskedelmi forgalomban eladott dolgon a jóhiszemű vevő akkor is tulajdonjogot szerez, ha a kereskedő nem volt tulajdonos."

2014. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg orgazdaság gyanúja fennállhat, aminek mondjuk nem tudom, honnan lehet éles határt szabni, de így van, ha lopottat veszel, attól az még nem a tiéd.
2014. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha van adásvételi nincs orgazdaság.
2014. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De ezt nem értem, ha nekem ellopják a 300 ezres kerómat és eladják valakinek 10 ezerért, mert az "jóhiszemű" volt, akkor utána hiába találom meg nála, nem tehetek semmit, mert az már az övé? Ő vett egy 300k-s bicajt 10k-ért, én meg így jártam? És ez az, amit nem értek: honnan tudják bizonyítani, hogy egy ember tényleg jóhiszemű, naiv, dilettáns stb. volt, és azért vett meg egy egyébként sokkalta drágább dolgot a töredékéért, mert valóban ennyire nem ért hozzá, és mikortól számít orgazdaságnak, ami ugye azt feltételezi, hogy azért illene mindenkinek értenie a legtöbb dolog értékéhez, és felismerni minden egyes helyzetben, hogy az áru lopott. Na itt nem értem, hogy hol a határ, mert mindenki moshatja kezeit, hogy ő "jóhiszemű" volt, nem tudta a valódi értékét.
2014. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok reakciót!

Amúgy olyat hallottam még, hogy ha veszek egy ilyen jellegű bringát, akkor bemehetek egy kerékpárboltba, ahol regisztrálják és egy matricával látják el. Kérdés, hogy ha pl. lopott volt és 1 hétre rá mondjuk előkerül a gazda, akkor mi van? Szóval nem tiszta ez nekem. De leginkább tényleg ez a necc, hogy igazoltatásnál elég az adásvételi vagy akár el is veszik tőlem.

De pl. mi van olyannal aki, összerakott magának egy bicajt? Annak sincs papírja... Vagy 20-30 éve vette és a papírja már sehol...

Nem egyszerű ez...

Vagy: vegyek boltit, mi? probléma megoldva... pf.

2014. márc. 18. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem az összegtől orgazda valaki.

Az orgazda nem ad adásvételit, akkor meg hol van a jóhiszeműség, mivel bizonyítja???

Ha meg lopott és van papír, akkor a papíron szereplő személyt lehet feljelenteni.

2014. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kerékpárhoz nincsen semmiféle okmány előírva, tehát nem kell hozzá se forgalmi, se zöldkártya, se adásvételi, se semmi. Külföldre is mehetsz a bicikliddel, a határon se kérnek semmit. A kerékpáros kell tudja igazolni magát, hiszen ő járművezető, de persze neki se kell semmiféle jogosítvány, ez nincs előírva.
2014. márc. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!