Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tényleg megbüntetnek bennünket?

Tényleg megbüntetnek bennünket?

Figyelt kérdés
Párom meghalt még tavaj okt. Van egy devizahiteles 5 éves auto amin én adostárs vagyok ö volt a tulaj . azota nem lett fizetve se a casco se a kötelezö mivel én nem használom mindenki lemondott rolla . Hagyatéki végzés még nincs igy a ö nevén van még mindig . A kötelezö miatt megbüntethet? De kit?
2014. márc. 12. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A kötelező be nem fizetése miatt nem. Egyszerűen megszűnik a biztosítás. De ugye halott nevén nem is lehet (hivatalosan) semmi. Szal törlik. Igaz jelenteni kellett volna. Ha az megtörtént, nincs gond. Így se, maximum az azóta elmaradtat kérhetik, de nem valószínű. Casco az más, ha feltétele volt a devizahitelnek. Azt kellett volna fizetni, de azzal sem hiszem h lesz komolyabb bünti. Az elmaradt részeket viszont kérhetik. Am a hitel fizetve van? Ha igen minek, ha nem használod a kocsit? Add el valahogy, hitelátvállalással pl. Ha meg jó lesz, mert kell, akkor rendezd ezeket mielőbb. Ha a hitelt se fizeted végrehajtás lesz. Forgalomból kivonják, viszi a bank eladja, kap amit kap, de ami fontos a szerződésed attól még élni fog valószínűleg. A fennmaradót az eladás után kérheti. Ok, nem a te neveden van, de mint adóstárs, neked kell fizetni!
2014. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Részvétem a párja elvesztése miatt! :( Szomorú eset. :(
2014. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!