Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen elven működik a vezeték...

Milyen elven működik a vezetékes kerékpáros computer? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az elem élettartamának maximális kihasználásával kapcsolatos. (Első elemcsere után...)

Az érdekelne, hogy ha az órát két kerékpározás között a tartóján hagyom(tartó+vezeték+érzékelő), akkor az csökkenti e az elem élettartamát?

Az órámon a be- és kikapcsolás automatikus, a felébresztést az érzékelő előtt elhaladó mágnes végzi.

Ebből arra következtetek, hogy az óra alvó állapot alatt is feszültség alatt tartja a vezetéket és az érzékelőt.

Arra lennék kíváncsi, hogy ez energiafelhasználás szempontjából jelentős vagy elhanyagolható?

(Azért gondolkodtam el rajta, mert pl. telefon töltőt is javallott kihúzni a konnektorból, ha nem töltjük a készüléket.

Elemes készülékből vegyük ki az elemet ha hosszú ideig nem használjuk.)



#elem #telep #kerékpár-komputer #kerékpáros számítógép #kerékpáros óra
2014. márc. 25. 16:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, a legegyszerűbb megoldás, hogy használaton kívül vegyem le az órát a tartójáról, úgy biztos nem merül az elem (jelentősen), csak elgondolkodtam egy kicsit.
2014. márc. 25. 16:47
 2/6 anonim ***** válasza:
irigyellek a problémáidért...
2014. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aláírom, nem a leg vérszomjasabb probléma a világon, de azért egy normális választ megérdemelne... Főleg azután, hogy kb. 8 helyen jártam és fél napom ráment, hogy elemet találjak az órába.
2014. márc. 25. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Túlspilázod. Használd kedved szerint, ne ilyen apróságokon görcsölj. Előbb-utóbb lemerül, akárhogy fényesíted. Ha meg kiveszed az elemet, akkor kezdheted újra a beállításokat.
2014. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:

Az elem évekig jó és nem drága, tehát tényleg felesleges pörögni rajta. A környezetvédelmi hatása sem olyan nagy, hogy számítson.

De ha az elméletet nézzük: amikor a mágnes elhalad az érzékelő előtt, akkor feszültséget indukál és ez alapján mér. Tehát nem tartja áram alatt a kábelt, csak érzékeli a változást, ha van.

Magyarul: mindegy, hogy leszeded-e.

Kivéve, ha mondjuk rásütne a nap, mert akkor jobban jársz, ha leszeded :)

2014. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. márc. 25. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!