Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az gáz ha valaki nem tud...

Az gáz ha valaki nem tud biciklizni 14 évesen?

Figyelt kérdés
Már kicsiként is próbáltam többször is ,de soha nem ment. Szüleim azt mondták ,hogy nincs értelme tanulnom ,mert úgyse fog menni ők 3-4-szer gyakorolták és már ment nekik ,barátaim is többször hívtak bringázni én meg mondtam ,hogy nem tudok pedig úgy szeretnék én is menni.

2014. ápr. 23. 08:02
 1/8 anonim válasza:
A szüleidnek eszükbe sem jutott, hogy tanítsanak téged biciklizni? Hogy segítsenek? Meg lehet tanulni, de ez nem lehet mérce, hogy 3-4 sajátpróbálkozás után megy vagy nem megy. Talán, ha tényleg barátok azok a barátok, akad köztük legalább egy, aki segít gyakorolni. Nem ördöngősség.
2014. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De tanítottak engem többször is a nővérem meg azt mondta azért nem megy ,mert egyedül nem próbálkozom aztán próbáltam egyedül is és nem jutottam semmire.
2014. ápr. 23. 08:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd alacsonyra a nyerget, hogy biztonságban leérjen a lábad és válts vissza teljesen. Ha lehet ne kontrás váltó nélküli Csepellel kezdj, mert azt nehéz tekerni.
2014. ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:
Nem gáz, de bicajozni jó dolog, tehát ha nem tudsz, kimaradsz pár jó élményből. Ha zavar, hogy nem tudsz, akkor kezdd el tanulni. Ha felveszel védőfelszerelést, akkor az sem baj, ha esetleg elesel.
2014. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A tudomány mai állása szerint a következő módszerrel a legjobb tanulni. Először cakkumpakk le kell szerelni a pedált a bicikliről (persze ha csak kontrafék van, akkor nem lehet így, olyan bringa kell, amin van kézi fék). A nyerget olyan magasra kell beállítani, hogy lábujjhegyen leérjen a lábad. Így tanulj meg gurulni, kanyarodni, megállni.


Ha ez magabiztosan megy, szereljétek vissza a pedálokat és próbáld meg tekerni. A nyeregmagasság eleinte maradhat, később úgy kell beállítani, hogy a kinyújtott lábaddal a sarkaddal még éppen elérd a pedált legalul, anélkül, hogy oldalra csúsznál a nyeregben.


A legtöbb pedál leszereléséhez elég egy közönséges 15-ös villáskulcs. A hajtókar maradhat, ahhoz spéci szerszám kell. Mindkét pedált hátrafelé kell tekerni a villáskulccsal. Sajnos néha nagyon megszorul, nem mindig könnyű kiszedni.

2014. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Próbálkozz, egyszer majd úgy is sikerülni fog ;)
2014. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 master chief válasza:
Szerintem nem. Csak gyakorolni kell aztán majd menni fog.
2014. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én azt sem értem hogy lehet NEM megtanulni? szerintem, én úgy vettem észre hogy ez egy alap már hogy az ember tud biciklizni csak valaki nem szeretn :S
2014. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!