Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudok korcsolyázni,...

Nem tudok korcsolyázni, biciklizni. EZ szüleim hibája, vagy csak az enyém? Meg lehetne még tanulni ezeket 21 évesen?

Figyelt kérdés
Úszni is most tanulok
2012. szept. 15. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg. A párom 30 évesen tanult meg korcsolyázni. Az meg kit érdekel, hogy kine ka hibája? Most hibáztatni akarsz valakit, vagy túllépni és megtanulni?
2012. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindet megtudod tanulni ha akarod.
2012. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem akarok senkit sem hibáztatni,csak volt itt egy hasonló kérdés,ott a szülőt hibáztatták,hogy rájuk nézve szégyen,hogy a lányuk a felsoroltak közül egyiket sem tudja,úszni kurzuson tanulok,korizni,biciklizni meg szintén kéne,hogy megtanítson valaki
2012. szept. 15. 17:47
 4/15 anonim ***** válasza:

Anyám a mai napig nem tanult meg biciklizni, pedig már 50 fölött van. Az anyai nagymamám ugyanis azt hiszi, a gyerek nem ért semmihez, csak baja esik, ezért nem engedte biciklizni soha, konyha közelébe sem engedte, mondván ott is csak baja esik. Velünk is tuti ezt csinálta volna, ha ő nevel fel.

Ha a szüleid is ilyen okból nem tanítottak meg rá, akkor igen, ők a hibásak. De szerintem nem késtél le róla. Egyensúlyérzék kell mindkettőhöz, de nem vészes, biztos belejössz. :)

2012. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,úgy van,ahogy az utolsó leírt féltettek mindentől
2012. szept. 15. 17:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Na de jó ez a kérdés.

Egy kis történet: nekem a szüleim sem korizni nem tudnak, sem úszni, bicajozni is csak anyukám. Bicajozni viszonylag későn, 8 évesen tanultam meg, míg ahogy látom a környékbeli gyerekeket ők már 4-5 évesen tudnak. 7 évesen a sulival kötelező volt úszásra járni, ott eskü a 25 gyerekből 4-5en nem tudtunk csak. Én nagyon féltem, nem mertem mert azelőtt soha sem jártam strandon. Nem tanultam meg...


16 évesen osztállyal elmentünk a műjégre korizni. Mindenki tudott csak én nem, életemben akkor volt először kori a lábamon, míg mások mondják hogy ők tudnak görkorizni már vagy 10 éves koruk óta + rendszeresen járnak jégre is. Na mondom ez remek.


Ez mondjuk úgy ahogy megy, de nem 100%-os a tudásom.


Van a szomszédban egy kislány, 6 éves. Az anyja már 4 éves kora óta korizik vele (gör és jégkoriznak) kiválóan tud bicajozni, rendszeresen járnak úszni, és most kapott egy gördeszkát, már azzal is tud menni. Ez egy nagy tanulság nekem, hogy milyen rossz egy gyereknek akit nem tanítanak meg ilyesmikre, mert itt vagyok 22 évesen és csomó minden kimaradt. De persze meg lehet tanulni, csak szerintem már nem olyan könnyű...

2012. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia :)

Tanulni sosem késő, ahogy Steven Seagal mondaná

21 évesen van aki javában kocsit tanul vezetni, egy biciklit korcsolyát magabiztosan használni 1hónap elég rá :)

Aranyos vagy, hogy ilyen dolgok iránt még érdeklődsz és fontosnak tartod 21évesen :)

Sok sikert a tanuláshoz

20/F

2012. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

utolsó:együtt érzek veled,én is csak most döbbentem rá,hogy ideje mindent bepótolni,úszás már a .órán elég jól ment

de a többi,bicózás,korizás sokkal nehezebb szerintem

2012. szept. 15. 17:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Biciklizni tudok, csak épp nincs min. Korcsolyázni 16 évesen tanultam meg, és kb. 3x voltam életemben, mert nincs korcsolyám. Görkorcsolyázni tudok, az van is. Úszni nem tudok, mert a testnevelés órán a tanárnak a tanítás abból állt, hogy csináljam. Hogy majdnem belefulladtam a medencébe, az őt nem nagyon érdekelte. De pl. nem tudok balettozni, zongorázni, hegedülni, karatézni. Ezekre akár mind beirathattak volna, de gondolom nem volt rá pénz és akkor kihisztiztem volna, hogy ne, mert nem akarom.

Azt nem tudom kinek a hibája, szerintem senkié, de megtanulni egyiket sem késő.

2012. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
20/F KÖSZI
2012. szept. 15. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!