Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szobakerékpárt válasszak?

Milyen szobakerékpárt válasszak?

Figyelt kérdés

Szobakerékpárt szeretnék vásárolni, de nem tudom, h milyet válasszak. Valami normálisabbat szeretnék. Max. 40.000 Ft-ot szánnék rá. Célom a zsírégetés (nem elsősorban fogyás), comb- és fenékformálás lenne, a cardio edzéseket váltanám ki vele.

Sok helyen néztem már főként neten (netáruházakban és használtan), de személyesen csak keveset tudtam kipróbálni: Hervisben - X-fact, Decathlonban - Domyos...

A Decathlonban a Domyos vm230-as elég jónak bizonyult, az ülése is kényelmes volt, lehetett érezni, ha állítottam a fokozatokat (mert valamelyik 8-as fokozaton is olyan könnyen hajtható, mintha 4-es fokozaton lenne, pl. az X-factok a Hervisben), viszont a lendkereke csak 4 kg-os. :(

Azt tudom, h minél nagyobb a lendkerék súlya, annál jobb. Viszont ebben az árkategóriában csak max. 4-5 kg súlyú lendkerekes sz.biciklik vannak, a nagyobb lendkerékkel rendelkezők, jóval magasabb áron kaphatóak. Ezért is gondoltam, h inkább megvenném használtan, ennyi pénzért már egy komolyabb sz.biciklit is lehet kapni használtan. Mennyire fontos a lendkerék súlya?

És mi a véleményetek az ergometer-ről? Érdemesebb egy ergometert vásárolni, amibe beépített programok vannak, vagy teljesen fölösleges olyat vásárolni, és egy sima sz.biciklivel is elérhetem a célomat?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 5. 12:36
 1/4 kovpet ***** válasza:

"Célom a zsírégetés (nem elsősorban fogyás)"


Ezt a részt nem értem. Zsírégetés = fogyás.


"comb- és fenékformálás lenne"


Lehet fogyni és izmosodni. Fogyni jó a szobabicaj, arra való. Izmosodni nem, mert nem ad elég terhelést. Arra súlyzós (vagy saját testsúlyos) gyakorlatok kellenek.


Én személy szerint nem használom a szobabicajon a sok programot, jobb szeretem a hosszú, egyenletes, alacsony intenzitású terhelést. De persze kinek mi a jó.

2014. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem csodálom, hogy ennyire el vagy veszve, mert ebben a piacrétegben nagyon széles a kínálat. A felsorolt boltok közül én inkább a Decathlont választanám, sokkal megbízhatóbbnak tartom a termékeiket, főleg ilyen műszaki jellegű áruk terén.


Hát sok mindent megvizsgálhatsz a jellemzők terén, de talán a legfontosabb, hogy olcsót ne. Bár te ilyen lehetőségeket nem említettél, de kapni 40-50 ezer környékén mágnesfékes 'eszközöket' (szobakerékpárnak nem nevezném) ilyen Tesco, Aldi és hasonló forrásokból. Na ezeket a lehető legnagyobb ívben el kell kerülni ha hosszú távra tervezel, mert katasztrofális a minőségük. Akkor ha rátértünk a megbízható szobabringákra (Decathlonosakat én egyértelműen annak tartom), akkor már megnézhetjük a jellemzőket. Ha csak a mezei szobabicikliket nézzük, akkor mindenképp a lendkerék súlya lehet fontos tényező, de talán nincs is akkor jelentősége, mint ahogy gondolnád. Ez a 4-5 kg-os súly átlagosnak tekinthető ebben a szegmensben és abszolút elegendő egy hobbistának. Ennél nagyobb súlyok általában spinning bringáknál fordulnak elő, amik teljesen más célt szolgálnak, és mivel ezek nálad nem szerepelnek a lehetőségek közt, így nem is térnék ki rá. Fontos tényező, hogy azt a súlytömeget milyen módon lassítjuk. Nem mindegy, hogy egy hűtőmágnessel, vagy egy hihetetlen erejű neodímium mágnessel fékezzük. Így érdemes ennek utána járni a mágnesfékek esetén, hisz döntő kérdés lehet. Ezért van az, hogy bizonyos bringákat még legnehezebb fokozatban is könnyűnek érzed. (Ezek természetesen kerülendőek) Ezen kívül nagyon fontos, hogy testalkatodnak megfelelőt válassz. A testedre tudd hangolni a bringát. Legyen megfelelő a nyeregmagasság, a kormánytávolság, ha a nyeregben ülsz kényelmesnek érezd az egészet. Ha fáj valami akkor az felejtős, mert a hosszú, monoton tekerések alatt bele fogsz őrülni a legkisebb fájdalomba is. Az ergométerek szerintem jó dolgok, főleg ha nem a fogyás a cél. Fogyáshoz a folyamatos, nagy csapásszámú tekerés javasolt, alacsony ellenálláson. Az ergométer megtöri ezt a monotonítást különböző programjaival, amivel 'hegymeneteket' is szimulál. Szerintem kifejezetten hasznos, hogy több program közül választhatsz, hisz egy normál szobabringa egyszerűen alkalmatlan az izomépítésre (sőt a bringázás alapvetően az izmokat is égeti), míg egy ergométerrel azért már formálódhatsz. Én így utolsó tanácsként csak ennyi mondanék, hogy jelöld ki a legmagasabb összeget amit rászánnál és ezen termékek közül keresgélj. Valószínűleg minél drágább, annál jobbat fogsz kapni.


(És még nagyon zárójelben megjegyezném azt is, hogy ha tényleg nem akarsz fogyni, és kizárólag a formálás a célod, akkor a szobabringa nem biztos, hogy a legjobb döntés, mert van nála hatékonyabb és nem mellesleg sokkal olcsóbb lehetőség is erre a célra.)

2014. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kovpet ***** válasza:

Nem megkérdőjelezve az előttem szóló kimerítő válaszát, csak a saját tapasztalatom írnám le: én sok éve egy apronetről vett 3 ezer forintos használt szalagfékes szobabicajjal fogytam vagy 15 kilót, majd vettem egy Decathlonos 25 ezer forintost (csak mert a szalagfékes igen hangos volt, de egyébként máig működne szerintem) és megelégedéssel használom évek óta, sok száz óra tekerés után sincs semmi baja.

Szerintem túl van misztifikálva ez a kérdés.

2014. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

így van, ahogy az elõttem szóló mondja, egy dologgal viszont vigyázz, ezeket az olcsó szobabicikliket törpékre tervezik...

én is vettem tavaj 40000 körül egyet a decatlonban, de a 185cm-mel a legmagasabb pontra állítva is kishíján rugdaltam a kormányt tekerés közben. végûl hegesztõvel csináltam egy egyszerû csepel kamping kecskébõl egy szobabiciklit amivel 100% meg vagyok elégedve...

2014. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!