Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli + bukósisak? Pro és...

Bicikli + bukósisak? Pro és kontra?

Figyelt kérdés
belvárosi biciklizéshez, nem nagy sebesség mellé

2014. máj. 21. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pro: ha történik valami, +20% esély az életbenmaradásra. Általában nem a biciklis sebességétől függ hogy elütik-e.
2014. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a városban nem használom a sisakot, bicikliúton megyek, figyelek magamra és a környezetemre, szerintem nincs rá szükség. Ha kimegyek terepre, oda viszont felteszem, mert ha netán elesnék, akkor ne sérüljek meg annyira, miközben gurulok lefelé a domboldalon :)
2014. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha erdőbe magyek vadulni, vagy országútra hosszabb túrára, húzok sisakot. De ha csak a városba ugrok be valamiért, akkor nem. Mondjuk Pesten akkor is felhúznám, az más hely.
2014. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát, engem egyszer ütött el autós, spec pont bringaúton.


sokszor nem adják meg az elsőbbséget a kerékpárúton közlekedőnek, mert nem vesznek észre míg, ha az úton tekersz, jobban látszódsz. nem véletlenül kezdték el felfesteni a bringa jeleket az utakra.

2014. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én rendszeresen tekerek 50km/h felett így mindig van kupak a fejemen, még kamaszkoromban bmx-el zakóztam egy hatalmasat, aminek eredményeképpen 1.5 nap múlva ébredtem kórházban 2 helyen lábtöréssel, 1felkar, 1kulcscsont, valamint egész szépen átrendeződött a fogsorom, és az orrcsontom...

később láttam a videót amin látszódott, hogy kb a félcső tetejétől számítva 3 méter magasból elsőnek csak fejjel lestukkoltam a félcső oldalát tarkóval, ez a rántás megfordította a testemet és csak utána érkeztem a földre(betonra) szerintem, ha nincs kupak a fejemen, ami nem is az enyém volt, hanem pont elcapcaráztam egy koris haveromtól, hogy hecceljem vele, akkor már esés közben szétzúzódott volna a tarkóm...

2014. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!