Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vennem kéne egy bukósisakot?

Vennem kéne egy bukósisakot?

Figyelt kérdés
Vettem egy verseny biciklit. Nem tervezek vele száguldozni,de mondták hogy lehet hogy nem ártana venni egyet. Akkor is kell ha nem akarok 100km/h-val repeszteni?

2014. márc. 3. 20:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Az elesést sem szokták előre tervezni, mégis gyakran előfordul (versenyeken, versenybiciklivel is). A nagyobb járművel találkozás szintén.
2014. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy milyen utakon mész, városban, vagy városon kívül, meg hogy hány év tapasztalatod van már bicajozásban, sok mindentől függ. De úgy összességében nem árt ha van.
2014. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Külváros. Betonos,padkás,kereszteződéses,körforgalmas környék. Hááát,figyelj,mettől számít a biciklizés,mikortól épül a tapasztalat? Biciklizést profi szinten nagy távolságokon sosem. Kb. 8-9 éve tanultam meg biciklizni,de ebben a 8-9 évben nem volt olyan hónap hogy ne bicikliztem volna,szinte mindenhova azzal közlekedtem és közlekedek. Volt már MTB-m,vagy 3,2 BMX-em,meg most van egy hybridem.
2014. márc. 3. 20:58
 4/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem vegyél bukósisakot. Nekem konkrétan az életemet mentette meg 2-szer, hogy volt rajtam. Egyik alkalommal nagyon összezúztam magam, és megmondták a kórházban, hogy ha nincs rajtam a sisak, most nem beszélgetünk. Másodszorra most a télen egy jobbkéz szabályos kereszteződésben az autós úgy gondolta, hogy a szabály csak akkor érvényes, ha a jobbról érkező autóval van. Én meg nem autóval voltam, és azon tudatban, hogy nekem van elsőbbségem, egyenletesen haladtam az úton. Erre az autó meg jött. Meg én is ugye. Aztán CSATT. Az volt a szerencsém, hogy:

1. nem a jó bringámmal voltam, hanem a "piaci cirkáló"val.

2. mivel a piaci cirkálón nyilván nincs SPD pedál, nem törtem a lábam.


Így is szépen festettem, összetört a sisakom, felrepedt az állam, megzúzódott a csuklóm, feldagadt az orrom, és a bringa is megsínylette. Azon az apró tényen már teljesen túlléptem, hogy koszos lettem, és mire hazaértem (kb. 2 km) már nagyon szédültem, utána egész éjjel hánytam, és még másnap reggel sem tudtam teljesen, hogy pontosan hogyan is történt az eset.


Úgyhogy én azt javaslom, hogy mindenképpen vegyél egy sisakot. Nem kell csúcsmodellt venni, de valami fejvédő igenis kell. Ja, nem kell ahhoz repeszteni, hogy valaki balesetet szenvedjen. Én pl. egyik esetben sem mentem gyorsan.

2014. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Te vagy a piaci cirkáló? Nagyon segíteni akarsz te nekem :). Rendben van,beszerzek egyet. Láttam egy párat 1500-2000között. Az jó lessz?
2014. márc. 3. 23:58
 6/30 anonim ***** válasza:

Te Figyu!


Nem hallgatod a hireket? Schumachert honapok ota melyaltatasban tartjak es nem igen tudjak felebreszteni. Tudom, O sielt ... de!!! ... nem ment gyorsan, fejvedo is volt rajta es csak egy kicsit odakoccantotta a fejet ... szoval: szerinted vegyel bukosisakot?


Nem kell neked 5km/h-al sem repesztened, hogy felkenjen egy soderes teherauto az utpadkara 100km/h-al.

2014. márc. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Bicikli úton nem hiszem hogy gyakran közlekedik kamion,de igaz,kereszteződésben is lehet bajom.
2014. márc. 4. 09:05
 8/30 anonim ***** válasza:

tegnap 20:36

Teljesen mindegy, hogy hol biciklizik és mennyivel meg mekkora tapasztalata van. 10km/h-val is lehet nagyot esni agyrázkódással. Ha meg van sisak, akkor ez utóbbi jelentősen csökken vagy eleve nem is szenvedi el ezt a traumát.


Az, hogy valaki visel-e sisakot az csak azon múlik, hogy mennyire fontos neki a testi épsége. Meg felfogja-e, hogy ez a saját érdeke.

2014. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

ma 09:05

Kamion nem is, de idióta biciklisek annál inkább, meg gyalogosok is. Aztán ha eléd mennek majd rájössz, amikor összefejelsz valakivel, hogy jobb lett volna sisakot viselni.

2014. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem, nem én vagyok a piaci cirkáló, hanem a bringa. A "piaci cirkáló"nak nevezett bringám egy ócskavas. Már semmire sem való, csak cipekedni, és hogy annyira gagyi, hogy nem lopják el, bátran hagyom ott bárhol. :-D


Azért az 1500-2000 ft-os sisak annyit is ér. Kb. egy lábast is a fejedre húzhatsz, annyit az is véd. Szerintem azért egy 10.000-est szánjál rá, de Te tudod. Nekem egy nagy biztonsági fokozatú sisakom van, azért írtam, hogy neked nem kell csúcskategóriás, de azért az 1500-2000 közöttiek felejtősek, de mondom, te tudod.

2014. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!