Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hold érdemes MTB kerékpárt venni?

Hold érdemes MTB kerékpárt venni?

Figyelt kérdés
Hobby biciklizésre kellene valami első teleszkópos, lehetőleg kétkarú váltós dupfafalú felnis MTB. Márka nem fontos, hacsak nem mondjátok, hogy mi az amit nem szabad megvenni...

2014. máj. 27. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnek jobbnak tűnik a hajtáslánca, már amennyit tudni lehet a leírásból, viszont az a tárcsafék és teleszkóp kb dísznek van rajta. Mondjuk ebben az árfekvésben nincs is igazán használható telós villa, azok újonnan 30-40k-tól indulnak...

Ha tudsz rajtuk alkudni (66k és 70k viccesen magas ár ezért a felszereltségért, használtban), és az állapotuk is megfelelő, akkor hobby célra mindkét bringa alkalmas lehet, de szigorúan aszfalt, döngölt földút szinten. Ezek a bringák ilyen cuccokkal nem bírnák a durvább (és nem durva) terepet, a minden bizonnyal négyszögtengelyes monoblokk úgy csavarodna, mint a torziós szál.

Mivel az ilyen tecsó meg ósün bájkok 40k körü mozognak újonnan, egy fokkal gyengébb felszereléssel, szerintem ezek 30-35k körül lennének reális áron. Deca ide vagy oda, én Trek bringát vettem 100k-ért, ami hasonló felszereltségű volt, mégis nagyobb névvel.

De ha tényleg sima kis hétvégi tekergésre kell gép, akkor inkább vegyél merev villásat 40k-ért használtban, és azon jó eséllyel komolyabb cuccok lesznek.

2014. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Az első elvileg 100fölött van újonnan, a második az amúgy új.

Igazából ennél jobbakat ilyen áron, vagy ilyet olcsóbban nem találtam :S


Amúgy a tárcsafékről mi a véleményetek? Azt írtad, h ez nem sokat ér, de az érdekelne hogy azért többet ér-e, mint egy mezei V fék?


Amúgy bicikliúton fogom nagyrészt használni, esetleg földes szakaszon, de pl erdei bringázásra nem nagyon fogom használni...


60ig szeretnék venni, ha használt az sem zavae, csak azért ne legyen rommá használva...


Alkatrészekből összerakni se lehet jobbat ugye? Legalábbis ahogy néztem az egyes alkatrész árakat.

2014. máj. 30. 22:16
 13/14 anonim ***** válasza:

Az első pofátlanul túlárazott szerintem, mondom, Trek-et vettem jobb felszereltséggel ugyanennyiért újonnan:)

Az olcsó tárcsafék nem ér annyit, mint egy minőségibb V fék.

Sőt, szerintem akkor inkább alsó kategóriás v fék, mint alsó kategóriás tárcsafék.

Pont a rommá használtság miatt célszerű személyesen megnézni egy jónak tűnő ajánlatot, amúgy úgy tudom, Ausztriából egész jó bringákat lehet behozni használtan, talán érdemes lenne a nyugati megyékben/Kelet-Ausztriában keresgélni, hátha.

Alkatrészből építést pedig felejtsd el, ha nem értesz hozzá, ott még esélytelenebb a dolog, már csak azért is, mert drágább összevenni darabonként, mint egyben megvenni.

Aztán azt össze is kell rakni, amit akár te csinálsz, akár szervizes, drága mulatság.

2014. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kifutó,tavaji modelleket is megkapod 50-60 körül,ha vársz őszig.

én 60ezret sporoltam amikor novemberben vettem gépet.mondjuk az nem hobby célú bringa.

2014. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!