Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gyártó a Zoggie?...

Milyen gyártó a Zoggie? Nemzetiség, minőség?

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
hát azt nem tudom, de hogy Zoggie fogaskoszorút nem veszek többet, az hótziher. Világos színű. Valami Falcon (vagy mi) név van a csomagolásán, de úgy lötyög-kotyog, mint a szar és ráadásul be sem volt zsírozva a csapágyazása. :S
2014. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja és majdnem annyiba került, mint a Shimano!
2014. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Taiwani ha jól tudom, egyéb információt nem találtam eddig róla. Ha neten rákeresel, szinte csak magyar oldalakat dob ki a gugli. Komolyabb alkatrészem nem volt még tőlük, tehát lánctányér, racsni, kisebb, egyszerűbb, pl. nyeregcsőszorító, gyorszár már volt, de azt hiszem volt már monóblokk is, amit másnak beszereltem, ezekkel nem volt probléma. Lehet, hogy vannak ilyen 1-2ezer forintos fogaskoszorúk, amikre anyázhatnak egyesek, de ugyanezt az árkategóriát pl. a Sramtól is meg lehet kapni, ugyanazzal az alacsony minőséggel.

Végül is ebből a kevés tapasztalatból én azt mondom, az apróságok megbízhatók, a monóblokkok átlagos használatra megfelelőek, többről nincs infóm.

2014. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Egyetlen kiindulási alapom van, 8 éve használok egy Zoggie ipari csapágyas országúti hátsó agyat. 8-as HG70-es sor van rajta. Külsőre a Campa hátsó agyakra hajaz, de Shimano rendszerű.

Ennyi idő alatt sem a szabadonfutó, sem a csapágy nem mutat semmi elhasználódást a nullkilométeres állapotához képest. Racsni tökéletesen fog be, szabadonfutás is tiszta, csapágylógás nulla. Kb. olyan 15.000 km lehet most benne.

2014. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
....ja és ennyi idő alatt a karbantartás kimerült a takarításban és a lánckeréksor cseréjében.
2014. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

na csak azért mert v-fékbe vettem fékbetétet. eredetileg KLS vagy BBB tri-stop-ot akartam, kaptam is volna, 2500-300-ért/ szett.

a boltos azt mondja: itt van ez a Zoggie szett, szintén tri-stop, és 600*2=1200, és tök ugyanaz.

hát fog rendesen az biztos, és durván harmad annyi mint azonos BBB termék.

2014. jún. 2. 11:27
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Fékbetétben sokszor tapasztaltam, hogy az olcsóbb "noname" jobb, mint mondjuk egy Shimano. Esetleg gyorsabban kopnak, de ilyen biztonsági alkatrésznél szerintem a fékerő sokkal lényegesebb szempont.
2014. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!