Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 163cn és 51kg-s nőnek, melyike...

163cn és 51kg-s nőnek, melyiket ajánlanátok, a 26-s vagy 28-s kerékméretű biciklit? Kezdő vagyok, nem bicikliztem még igazán.

Figyelt kérdés

ha már jobban megy majd a tekerés, akkor szeretnék majd gyerekülésben babát is vinni magammal.


amúgy könnyebb súlyú 15kg kb. kerékpárokat nézegetek.


eddig azt hittem, hogy a 26 lenne, de most nem tudom melyik lenne nekem könnyebb. a 26 vagy inkább a 28?



2014. máj. 30. 07:38
 1/8 Golan Trevize válasza:
Ha jó úton tekersz, akkor 28-as, ha köves/földút, akkor 26-os.
2014. máj. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez biztos? tegnap pont azt olvastam, hogy a nagyobb kerékátmérőjű kerékpárral nehezebbem érezhetőek a buckák, úthibák.
2014. máj. 30. 09:41
 3/8 Golan Trevize válasza:

Biztos.


Ugyanolyan váltóáttételezést feltételezve a 28"-os kerékmérettel valamival gyorsabban tudsz haladni.

De kisebb kerékátmérővel meg könnyebb manőverezni.

Akkora göröngyökkel meg várhatóan úgysem találkozol, ahol 26"-os kerékkel ne lehetne átmenni, csak 28"-osssal.


De igazából nincs eget rengető különbség a két kerékméret között, csak ha komolyan sportolsz.

2014. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen? és egy kezdőnek melyik a jobb? én nem szeretnék száguldani, inkább biztosabban menni, ne imbolyogjak ide oda, ha érted. :)
2014. máj. 30. 10:50
 5/8 Golan Trevize válasza:
Akkor a kisebb, bár ismétlem, nem éreznél nagy különbséget.
2014. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 26 jó.

én 4cm-rel vagyok magasabb , nehezebb leszállni a 28ról XD.

2014. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Golan Trevize válasza:
Női váznál mindegy a kerékméret a fel- és leszállás tekintetében.
2014. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dreigang ***** válasza:
A lényeg, hogy az eltérő kerékméretekhez különböző használatra szánt bringák tartoznak. A 26"-os ált. a monti kategória, a 28"-os pedig a városi/országúti/stb.. Ez utóbbi lenne jó neked városban. Persze a vázméret/kialakítás is számít. Az átlépővázasnál egyszerűbb fel-le szállni, viszont oszlophoz támasztásnál, emelésnél nehézkes lehet.
2014. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!