Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vázfestés! Milyen festékkel...

Doki1990 kérdése:

Vázfestés! Milyen festékkel lehet festeni a bicikli vázat? Pl festéket szinező pasztával lehet? Vagy valamilyen akrilalapú festékkel? + link ha van oldal ahonnan lehet festéket rendelni!

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt már hasonló kérdés ezen az oldalon, de itt is csak azt tudom javasolni, hogy semmilyen módon ne kezdj hozzá, mert 1-2 év múlva tele lesz a bringád rozsdafoltokkal.

Egyrészt azért, mert a festékréteg csak akkor nem fog a legkisebb mechanikai hatásra lejönni/lepattogni/berepedezni, ha kemencében több száz fokon rá van égetve.

A gyári festéső bringákat ma már a legtöbb helyen eleve porfestő eljárással festik, ezért nincs rajtuk elfolyás.


A legjobb, ha veszel kromofágot, védőfelszereléseket és szépen leszeded róla a festéket, (így megspórolsz 1-2 ezret a homokszórás árából) majd elviszed lefesteni egy szinterező műhelybe, ahol 5-6 ezérért (+1-2 ezerért) megcsinálják tökéletes minőségűre. Valahol találkoztam egy ilyen Bp-i cég weblapjával, onnét tudom az árakat.

2014. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem 2 éve van akrilfestékkel mindta fújva a vázamra! és nem pattogott eddig le de megfogadom a tanácsod és felkeresem azt a céget ha adsz egy linket amin elérhetem őket! am mintát is festenek rá gondolok pl skul grafity stb ?
2014. jún. 1. 18:12
 3/3 Dreigang ***** válasza:

Porszórás/elektrosztatikus porfestés/szinterezés: google-ba.

Annyit pontosítanék, hogy ~180°C a porfesték ráolvasztási hőfoka.

2014. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!