Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az csak az én szerencsém,...

Az csak az én szerencsém, hogy mindig akkor érek a bicikliző ember mellé, amikor nem tudom biztonságosan kikerülni?

Figyelt kérdés

Jönnek szembe akkor, de előtt meg másodpercekig senki. Vagy az út szélén parkoló autó, amit neki is meg nekem is kerülni kell...Vagy éles kanyar, nem belátható útszakasz...


Most csak én vagyok olyan béna, hogy akkor érek a bringás mellé, és ki kéne kerülni biztonságosan messzebbről, hogy ne legyen baj, mikor nem tudom?



2013. febr. 28. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodj meg, ha így is van ahogy írod, az csak a véletlen műve lehet. Nem kell idegeskedni, mert veszélyforrás lesz belőled.
2013. febr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
meg az is van,hogy minél többet vezetsz majd,annál rutinosabban kezeled a bicajosokat is,meg a közlekedési helyzeteket is,
2013. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te vagy ezzel így. Ez olyan, mint a telefon-szindróma. Ölsz a munkahelyeden, dolgozol. A telefon ott van melletted csöndben. Átmégy a szomszéd szobába, s amikor visszatérsz, kollégák mondják, hogy háromszor is csöngött. Aztán hosszú ideig megint semmi.

Közlekedési szituk is gyakran alakulnak ki így. Megyek neki a stoptáblának. Messziről látom az utat. Egy fia autót nem látok, de amikor odaérek…

2013. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
klasszikus vagy..jogosítványod lehet hogy van de vezeti nem tudsz az tuti,bár szutykos 30 kötelező óra után kizavartak vizsgázni azután boldogulj ahogy akarsz, az már nem a Te hibád
2013. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bajer ***** válasza:
100%
Én mindig biztonságosan ki tudom kerülni őket. Annyi az egész, hogy ha nincs más mód, lelassítok a bringással azonos sebességre, követem 5 méterre és ha szemből már nem jön semmi, megelőzöm. Nem kell mindig nagy sebességgel előzni őket és a szerencsének semmi köze ehhez a manőverhez.
2013. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor meglátod a bringást, rögtön figyelni kell a szembejövőket, és már messziről enyhe lassítással próbálod úgy szabályozni a sebességed, hogy jókor érj mellé.
2013. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én kamionozom ezzel a biciklis dologgal én is elvagyok átkozva, van ,hogy 5 percig sehol senki, de amikor pont 1 biciklist kéne kikerülni akkor pont jönnek szemből. Ez csak is valami átok lehet, vagy rossz karma, vagy mit tudom én mi...
2013. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Király Sándor válaszához idézet ugyaninnen:


klasszikus vagy..jogosítványod lehet hogy van de vezeti nem tudsz az tuti,bár szutykos 30 kötelező óra után kizavartak vizsgázni azután boldogulj ahogy akarsz, az már nem a Te hibád :-)


Sajnos nem csak ez a pech szokott gondot okozni. Gyakori, hogy aki szabályosan akarja kerülni a bringást, de lassítani kényszerül, egy eszetlen mögötte rögtön nyomja neki a dudát. Néha belehajszolva veszélyes előzésbe.

2013. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "belehajszol" veszélyes előzésbe. Persze kellemetlen, ha nyomulnak a seggedben, de még mindig jobb, mint elütni egy bringást vagy frontálisan ütközni a szembejövővel. Ha nyomja a dudát, az még külön jó is, mert akkor tudod, hogy észrevette a lassításodat. :)
2013. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nyomulókat egyébként egy jól kivitelezett fékezéssel könnyen le lehet szerelni. Jöttek már nekem hátulról, azóta még inkább figyelek rá, hogy a mögöttem jövő kellő távolságot tartson (értsd: legalább a fényszóróit lássam a tükörben). Nem tudom mi ez a mánia, meg hogy máshol is van-e, de el nem tudom képzelni, hogy mi jár a fejetekben, mikor 100-as tempónál 3 méterre mentek a másik mögött km-eken keresztül.


A témához is hozzászólva. Én teljes lelki nyugalommal húzódok be középre, persze időben, hogy szemből is legyen idő lehúzódni. Nyilván erre alkalmas útszakaszon. Ha az útszakasz erre nem alkalmas, akkor meg okosan kell beosztani a távolságot. Én még sosem fékeztem le a biciklis sebességére, mindig sikerül úgy beosztani a távot, hogy nem kell jelentősen lassítanom.

2013. márc. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!