Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen láncot kell vennem a...

Milyen láncot kell vennem a biciklimre (elszakadt)?

Figyelt kérdés

Gondoltam rendelek neten, talán olcsóbb mint boltban venni (vagy nem?), de azt látom hogy több féle van... honnan tudjam hogy az én biciklimre milyen jó?

Mountain bike, felnőtt méret, első-hátsó váltós.


2014. jún. 16. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, inkább ne állj neki variálni, főleg, hogy láncbontó is kell a méretre bontásához és felszereléséhez, illetve ha lehet hinni a szakemberek egy részének, akkor nem árt patentszemmel összerakni. Ja, és a hátsó fogassor szépen összekopott az előző lánccal, úgyhogy sanszos, hogy az új lánc ugrani fog rajta, inkább érdemes bevinni a szervizbe és cseréltetni a kettőt együtt. Drágább lesz persze, mint a saját kezűleg való megoldás, de kevesebb szívás, és valszeg jobb eredmény.
2014. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A régi lánc is kattogott, az jelenti hogy ugrál rajta? Nem tudtam mitől van. Szervizbe nem tudom vinni mert messze van, és nincs kocsi.

Muszáj leszek magam megcsinálni. Egyenlőre neten rendelek mindent ami kellhet, láncból bármelyik jó? [link]

Veszek olajat, láncbontót... ennyi elég vagy vegyek olyan patentszemet is? De abból milyet? Vagy az nem is fontos?

Ugye a 6-7-8 sebességeshez való lánc kell nekem? Mármint hátul 6-os fogaskerék van, akkor 6 sebességes ugye?

2014. jún. 17. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A kattogás adódhat a váltó pontatlanságából is. Ha ugrál, akkor tekerés közben "megszalad" a pedál, főleg, amikor erősen tekered.


Elvileg az összes jó, ha méretben stimmelnek. Én az SRAM PC-830-at tudom javasolni, nekem bevált (8 sebességes montin), és ahhoz alapból adnak patentszemet (láncbontó viszont ahhoz is kell, mert méretre kell rövidíteni), a felszereléséről találsz videót, leírást is a neten. Viszont még így is valószínű, hogy ugrálni fog az új lánc. Biztos lehet a fogassort is cserélni otthon, de ahhoz nem értek, csak annyit, hogy ahhoz is külön szerszám kell.


Másik lehetőség, ha megvan még a régi lánc, hogy egy láncbontóval kiveszed a rossz láncszemet, és akár csak úgy natúr, akár egy patentszemmel összerakod. Pár centivel rövidebb lesz, de annyi általában belefér, és az a lánc már össze van kopva a fogassorral.

2014. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Russian 650mm Omsh Track Link Set For KV-1/KV-2 ez tartós ;)
2014. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!