Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Esztergomból Győrbe milyen...

Esztergomból Győrbe milyen útvonalon lehet eljutni kerékpárral?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni bringával Esztergomból Győrbe, de nem tudom, hogy milyen útvonalon lenne érdemes, mert ahogyan láttam, nem mehetek az 1-es főúton.

Olyan útvonalat keresek, ami inkább sík, biztonságosan járható és leginkább aszfalt, földútból maximum csak ha jól járható országútival. Nyilván ennek egy bicikliút felelne meg, de az meg csak szakaszosan van.

Esetleg érdemes lenne Szlovákián át menni?



2014. jún. 22. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezerféle útvonalkereső van. Szinte biztos vagyok benne hogy biciklist is találsz főleg ha keresel.
2014. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, természetesen kerestem, de a keresők legnagyobb része

a) erősen hiányos

b) nem tud egyszerre Magyarországon és Szlovákiában keresni

c) nem tartalmaz útburkolati, illetve szint adatokat

d) Győr környékén ugyanazt a Ács-felé kerülést mutatja, amit már többen mondtak, ami egy sarasodó, kerülendő szakasz


Ezért érdekelne a gyakorlati tapasztalat

2014. jún. 22. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyen kérdéseket. Útvonal tervezés nélkül már ki se mersz lépni a kertkapun? Kalandvágy, az ismeretlen felfedezése utáni vágy nulla? Gugli mapszon megnézed, kihagyod a 1 és ízlés szerint a 2 számjegyű utakat (én kihagyom) és elindulsz az orrod után. Vagy menj vonattal, akkor nem érhet semmi kellemetlenség.

B+ mikor én elkezdtem tekerni, a megyei telefonkönyből kitépett térkép volt a szamárvezetőm :)

2014. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem vagyunk egyformák, én azért szeretem tudni, hogy kénytelen leszek-e egy majdnem 100 km-es útba még 10-20 km kerülőket beletenni vagy esetleg valaki jótanácsként megmondja, hogy bár van arrafelé közút, de országútival nem érdemes arra menni, stb.

Azon kívül a szlovák oldalon szerintem valami töltésen haladó út van és gőzöm sincs arról, hogy bevállalható-e outival.

Aztán ott van a kérdéskör, hogy ha kihagyom az 1 és 2 számjegyű főutakat, akkor ugye elég nehéz a két város között közlekedni, mert praktikusan pont a 11-10-1 főutak visznek arra, egyébként meg mászhatod a hegyeket vagy csinálhatod a kerülőket.

Valamint ezen felül ezer féle olyan dolog lehet, amire én amatőr, csak a kertkapu körül ólálkodó kerékpárosként nem is gondolok és egy jószándékú, tapasztaltabb, a kérdéses útvonalat talán ismerő bringás fel tudja hívni a figyelmemet.

A kérdés erre vonatkozott és igen, inkább útvonaltervezek, kérdezek, minthogy valami kellemetlen helyzetbe kerüljek és a családom fölöslegesen izguljon értem.

Örülök, ha Te már túl vagy a szamárvezetős fázison, hát én még nem :)

2014. jún. 22. 13:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Tájékoztatásként, ha valaki még erre keresne:

A győri Tourinform szerint az 1-es főút kerékpárral járható Komárom-Győr között, nincs tiltva, csak a forgalom jelentős, ezzel kell számolni. Alternatív útvonal az Ács-Bábolna felé kerülés, de ott rossz minőségű az út és kerülő, cserébe kisebb a forgalom

2014. jún. 23. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!