Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy átlagos bicikli maximum...

Egy átlagos bicikli maximum hány kilós embert bír el?

Figyelt kérdés

Nincs biciklim. Egy gyerekkori ügy miatt évek óta nem is ültem rajta, pedig tudok biciklizni.

Mivel fogynom kell, mozgásnak a biciklizést választottam, a séta mellé.

De nem merek venni bringát, mert félek, hogy összetörik alattam. Biztos hülyén hangzik, de így van...ismerem magam, tudom, hogy ha ez megtörténne velem, a szégyentől soha többé még csak bicikli bolt közelébe sem mennék, nem hogy bicikli közelébe... :(


Csak normális válaszokat, légyszi! :(



2014. jún. 24. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
120-at simán végülis csak ne nagyon egykerekezz és az útpatkáknak ne nagyon ugorj neki. Meg kérdezhetem hány kilós vagy? én 105 kilómmal mondjuk kicsit tuningoltabb bringával ugrálok, egykerekezek és 50-el hajtok.
2014. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sok kiló vagyok, nem mondom meg.

Csak simán bringázni karok, semmi ugrálás, meg patka, hasonlók. Csak gurulni. Két keréken.

2014. jún. 24. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne egy átlagos biciklit vegyél, hanem egy erős vázas, jófajta, masszív bringát, ami tuti elbír. Azzal nem lesz gond.
2014. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tkodit ***** válasza:
Ne országútin told, egy masszív mtb elég sokat kibír.
2014. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 140 voltam, amikor elkezdtem, mégpedig egy sima, használt acélvázas terepbringával. Mondjuk azt úgy egy év alatt le is amortizáltam, de az kb. hipermarket minőség volt.


Neked mindenképp olyasmit javasolnék, mint az én második bringám, egy minőségi CC vagy monti. Ezeket úgy tervezik, hogy a hepehupás ösvényeken fellépő erőhatásoknak is ellenálljanak, így szelídebb városi használatban szerintem kizárt, hogy megadja magát. Masszív aluváz, olajcsillapítású teleszkóp (legalább elöl), duplafalú felnik, vastag gumik. Fék lehetőleg tárcsa, de igazából egy minőségi V-fékkel sincs semmi gond, csak legfeljebb gyakrabban kell beállítani, fékpofát cserélni.


A vázméretet úgy lődd be, hogy ne kelljen túlságosan kihúznod a nyeregcsövet a vázból (ez nálam probléma volt eleinte), hiszen az viseli a súlyod nagy részét.

2014. jún. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sztrogofmisa válasza:

Egy ismerősöm 160kg-al, egy noname acélvázas 26-ossal tolja. Eleinte a pedáltengelye eltört, de egy műanyag pedáltól nem is lehet mást várni. A Tescos, taposó pedálja, viszont bírja a gyűrődést.

Egy kollégám napi 20km-t teker minden nap. Igen látványos fogyáson esett át (plusz keveset evett).

Tehát: Hajrá!

2014. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!