Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kellene állnia a...

Hogyan kellene állnia a kerékpár váltókarjainak? Más gondom is lenne! Többi lent

Figyelt kérdés

1. Szóóval, fogalmam nincs, hogy hogyan kellene állnia a váltókaroknak.. Ilyenem van kb.,csak nekem L-H a két véglet: [link]


2. Lenne még egy olyan problémám, -szintén a váltókarral- hogy mikor beállítóm tetszőlegesen, aztán jobbra fordítom a kormányt, akkor egyből visszaugrik a legaljára, de csak a bal oldali.


A biciklizést olyan szinten űzném, hogy 1 héten párszor lemegyek biciklizni barátokkal, leginkább betonúton, nem túl sok emelkedővel.

Ha az utóbbi problémámat tekintjük, és itthon nem fogom tudni megcsinálni, akkor ez egy bicikliboltban mennyibe fog nekem kb. fájni?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. júl. 3. 17:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Huuu hát ez roppant ciki :D:DDDD a kép ez akart lenni:'D : [link]
2014. júl. 3. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:

1.

A váltót mindig a terephez állítsd, nincs olyan hogy most jól áll vagy rosszul (na jó, azért próbálj meg ne a legnagyobb áttétellel menni hegyre).


2.

Valószínűleg egy másik bovdent kell rakni bele, mert rövid. Sajnos árat nem tudok mondani, mert mindent apámmal csinálok a család bringáin és ő veszi az alkatrészeket úgyhogy még azokat sem tudom.

2014. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! ha mindent középre állítok mondjuk, az jó? egyáltalán nem értek hozzá :DD
2014. júl. 3. 17:55
 4/8 A kérdező kommentje:
vagyis, ha a bal oldali váltókar a legalján van, akkor az nem baj? miyen hátrányai lehetnek? a jobb oldali váltókarnak ekkor hol a legcélszerűbb lennie? :D
2014. júl. 3. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem nagyon tudom a te váltód hogy húzza a bovdent.Próbálj egy olyat fokozatot találni amivel kényelmes elindulni, de nem 12 km/h a végsebességed.


Következménye maximum annyi lenne, hogy egy idő után megnyúlik a lánc ha túl nehéz áttételen tekersz folyamatosan (mármint lassú tempónál is, és elindulásnál is).

2014. júl. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes beállítani a váltót, vannak youtubeon erről videók is, de ha nem megy akkor szervizben elég olcsón megcsinálják. Felénk kb egy ezres, de ez változó.
2014. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem is ugyan ilyen váltókarom van, és nekem is volt ilyen gondom, mármint hogy vissza ugrik. Szerintem előbb próbáld meg azt csinálni hogy váltókar tetején lévő csavart meghúzod hogy nehezebb legyen egy kicsit eltekerni, ne úgy hogy ne tudjad eltekerni, de ne ugorjon vissza mikor eltekered a kormányt.

nekem ez segített.

2014. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második kérdésre:

Meg kell húzni a váltókaron lévő csavart. Azzal állítod, hogy milyen nehezen mozogjon. Ha túl könnyűre van állítva, akkor nem marad abban a helyzetben.

2014. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!