Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tekerés közben kattog a...

Tekerés közben kattog a biciklim (hajtás? )?

Figyelt kérdés
Igazából csak akkor hallom ezt a fura kattanás szerű zajt ha gyorsan tekerem a pedált. Például ha a váltó 2x4,5,6 van akkor hallom , ugye sokat forog a hajtás , viszont ha 3x5,6,7 be akkor nem hallani. Egyébként 1 éves rockrider 5.1-ről van szó

2014. júl. 11. 01:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen csak akkor kattog a rajta ülök és úgy tekerem,ha csak simán tekerem a kezemmel a pedált akkor nem hallani
2014. júl. 11. 01:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Le van lazulva a pedál valószínűleg.Havonta 1x nem árt kicsit beütni és meghúzni.
2014. júl. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*nem pedál,a hajtókar.
2014. júl. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de ezt a folyamatot hogyan kell végrehajtani ? :D
2014. júl. 11. 02:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy van hozzá szerszámod, inkább vidd be akkor egy szervizbe egy zsírozásra és rendberakásra.
2014. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a bajom a rockrider 5.1-el. Már volt szervizbe fél éve kb. 12 000 Ft. Most újból előjött.
2014. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hajtókar csere megoldanád a problémát ? Vagy pedál ,mert lassan úgyis kéne cserélni.
2014. júl. 11. 13:57
 8/9 anonim válasza:
Hali! Nekem monoblokk miatt kattogott. Spéci szerszámok kellenek. Hajtókar lehúzó és monoblokk kiszedő. Több féle monoblokk és hajtókar is van és más más szerszám kell hozzá... Ha tudod, hogy milyen kell neked olcsobb fajtábol 2-3 ezerér meguszod és akkor már tudod magadnak mindig szerelni. Egyszerű dolog youtuben is megtudod pl nézni h h kell. Vagy beviszed bicóshoz 2-3 ért meg is húzza sztem ott helyben. (pl Fülöpnél tuti)
2014. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálam ugyanez a gond. Szétszedtem a kerekeket, letisztítottam a tengelyt, a golyókat, a perselyeket, friss gépzsírral összeraktam, és még mindig hallom. A hajtókar nagyon kicsit kotyog, de tekerés közben nem észrevehető. Szóval a fél másodpercenkénti katt-katt még mindig megvan. Középen lesz a probléma?
2018. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!