Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy fitness vagyis egyenes...

Egy fitness vagyis egyenes kormányú országútival tudok olyan gyorsan menni (nagyjából) mint egy valódi oútival?

Figyelt kérdés

Nem gondolom, hogy ugyanott leszek vele, de legalább közelítőleg?

Mondjuk 40-45km/h elérhető vele?


2014. júl. 12. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
ideális körülmények közt, akár 70-100km/h is elérhető vele... a sebesség nem a kormány alakjától függ, hanem attól hány fordulat/perc van a lábadban.
2014. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

na aki ezzel 100-al megy annak segget csókolok.

komolyan: lehet jönni! odaadom a bringát én meg majd motorral követem. és ha megvan a 100 (nem ám lejtőn) megkapja a bringát ajándékba.

2014. júl. 13. 09:04
 3/9 A kérdező kommentje:

tényleg nem attól. hanem attól h az alacsony fekvésű és alacsony fogáspontú kormánnyal milyen testhelyzetet fogok tudni felvenni.

ha felfekhetek a kormányra az jó. ha félig egyenes vagyok (ld monti) az nem jó.

vagyis mégis a kormány alakjától és magasságától függ.

egy trekking city emelt kormányára nem lehet felfeküdni.

pedig tudok trekkinget 50 /34 fogas hajtóművel. az már bőven oúti kategória.


sebesség nem a kormány alakjától függ

2014. júl. 13. 09:09
 4/9 -a- ***** válasza:
szerelj rá könyöklőt, triatlon kormányt.
2014. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
továbbra sem érted.. a sebesség az áttételtől és a lábad fordulat/perc től függ, az, hogy előre dőlsz a kormány miatt, az csupán a testhelyzetednek kedvez, ugyanis mélyen előredőlve nagyobb erőt tudsz kifejteni, jobban dolgoztatod a farizmodat, így könnyebben tudod tartani a tempót... de ettől eltekintve a kormánynak semmi köze a sebességhez... és igen ahogy az előttem író is mondja, egy egyenes kormányra is feltehetsz egy könyöklőt, és probléma máris meg van oldva... a 70-100 at pedig mint írtam, ideális körülmények közt... tehát lejtőnek hátszéllel... nekem már volt benne részem.
2014. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

na ja. és ha felülök a japán expressre akár 300km/h val is mehetek


tehát lejtőnek hátszéllel

2014. júl. 13. 18:08
 7/9 -a- ***** válasza:

vicces kedvében van az 5-ös.(?)

A testpozícióval nem a farpofa erőleadása növelhető, hanem a légellenállást lehet csökkenteni. Ugyanolyan erőleadás mellett a kisebb légellenállás miatt nagyobb fokozatba tudsz kapcsolni, gyorsabban haladsz.


„Egy tipikus, 70 kg-os kerékpáros standard kerekekkel körülbelül 3,63 kg légellenállással rendelkezik, mindez egy jobb pozíciót felvéve 2,72 kg-ra módosul….A teljesítménybeli különbségek, ha az erőleadás nem változik, igen jelentősek, akár 6 percre is rúghatnak(40km-es távon), ha a „tipikus” kontra „kiváló” pozíciót nézzük….

A jó aerodinamikus pozíció legfontosabb elemei a következık:

1. Horizontális test - vagyis a hátad minél inkább párhuzamos a földdel, annál kisebb a légelellenállás.”

[link]


aero sisak hatása:

„30 km/h-s sebességnél, teljesen jó testtartás mellett is, az energiád 80%-a a légellenállás legyőzésére megy el (ha nem megy előtted senki). Nem kell ecsetelni hogy ilyen nagy számoknál mennyire lényeges a légellenállás csökkentése. Saját tapasztalataim alapján 2-3 km/h-t jelent egy ilyen sisak megléte vagy nem megléte, még relatíve alacsonyabb sebességnél is. Tehát egy adott erőkifejtésnél a normál sisakos 30 km/h helyett mész (aero sisakban) 32-33 km/h-val.”

[link]


Itt a 3. kép aerodinamika-időnyereség :

[link]

2014. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -a- ***** válasza:

könnyebb gumikkal is növelheted a sebességet.

pl:most cseréltem az első külsőt 430gr-osról 287gr-osra, 40km-en 0,5-06km/h-val többet mentem a rekordomtól elsőre ua-on az útvonalon.

2014. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen némileg a légellenállás is fontos, de a lényeg a combizom megfelelő kihasználásán van, azt pedig akkor tudod megfelelően használni, ha előre dőlt testhelyzetben vagy, a légellenállás totál másoidlagos, ha nem tudsz teljes erő beadással tekerni, mert rossz a testhelyzet...
2014. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!