Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell carbon szénszál...

Hogyan kell carbon szénszál segítségével idomokat készíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni magamnak carbon szénszálból egy kerékpár vázat, természetsen nem gondolom hogy az első már tökéletes lesz, hogyan álljak neki, milyen szerszámokra van szükség, ezek a kérdéseim.


Ha tudtok linkeket ahol hasonló eljárások leírásait találom azt is szívesen fogadnám :)



2014. aug. 1. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Otthonb nem tudsz csinálni, több milliós gépek, anyag, és szakértelem kell hozzá. :D
2014. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
XD
2014. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

csináltam már belőle maketteket...házat, autót ilyen alapabb dolgokat...nem kellettek hozzá milliós gépek, csak kézügyesség....


az alapom megvan, csak specifikus szakirodalmat szeretnék találni eben kértem a segítségeteket :)

2014. aug. 2. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
hát azért egy makett házikó és egy bicikliváz, aminek esetenként több 100-több 1000 kg-os terhelést kell kibírnia nem teljesen ugyan az...
2014. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy szlovák fószer megcsinálta, elvileg még életben van. Én fel nem ülnék a bringára mondjuk, de én a gyári karbonban se bízom :)


[link]

2014. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Többen készítettek már DIY karbonvázat, többek között itt Magyarországon is (anno az MBH-ban is volt egy eléggé kimerítő cikk KarbonArc kerójának születéséről).

Röviden: kell egy mag, amire ráépíted, kell hordozóanyag (ált. valamilyen műgyanta( és maga a karbonszövet v. -szál.

Ezeket kell megfelelően rádolgozni a magra, majd nagy nyomással kisajtolni a felesleges kötőanyagot a szálak közül;száradás után pedig eltávolítani a magot...

Részletes leírásokat biztosan találsz a Net eldugott sarkaiban...

2014. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!