Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tehetek, ha mindent...

Mit tehetek, ha mindent elolvastam a bicikli beállításáról, a vázméret is jó, ruházat is van, de akkor is nagyon kényelmetlen, sőt fájdalmas a kerékpár?

Figyelt kérdés

Kiindulás: merev villás egyenes kormányú oúti.


Tehát: tele a net /szakkönyvek ilyen, és ehhez hasonló írásokkal:

[link]

Hogyan állítsam be a kerékpárt magamhoz?


Vázméret, nyereg, kormány,hajtókat stb.

Elolvastam ismillió cikket, mind uazt írja.


Van szintén kismillió méretkalkulátor. A vázméret amit vettem a testmagasságomhoz jó, akárhogy nézem.


Ruházat: géles kesztyű, betétes gatya stb.

Ez is pipálva.


Kormány: több markolattal is kísérleteztem, köztük a non plus ultra Bontrager Satellite Elite-tel is.

Egy rettenet egyébként de mindegy.


Az eredmény: olyan szinten durva fájdalmaim vannak, hogy lassan nemhogy kerékpározni nem tudok, még a rendes munkavégzésem is problematikus.


Tételesen:

-a csuklóm tenyerem úgy fáj, hogy borogatom kenegetem Richtofit-tal, jégzselével.

A tenyerem párnás része (ami a kormányhoz ér) úgy fáj, mintha betonon fekvőtámasztoztam volna egy csomót.

A Bontrager markolattal az ujjaim úgy bedermednek, hogy a mozgatásuk is fájdalmas.


A hátam szintén egy katasztrófa. Fáj.


De mi a jó túró lehet a gond?

Minden beállítva minden jó, az értékekkel eljátszottam, csomó finombeállítást végztem. MIdnen csak rosszabb. Még úgy volt tán a legjobb ahogy elhoztam a boltból.


A boltos azt mondja ez merev villás és ráz. Oké ráz.

Na de akkor az igazi oútisok mit csinálnak? Ez a 35-ös kerékkel, 4 baron negyed annyira se ráz mint egy oúti.

Akkor mi lenne ha oútira ülnék? Kórház?


2014. okt. 13. 12:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha a csuklód, tenyered és hátad fáj, akkor valószínű hogy a felső testsúlyoddal tartod magad a kormányon. Sokat kerékpározom, ezért volt ahogy mondják divatos biciklim is. Ugyanez volt a problémám. Aztán a saját szokásos önfejemet követtem. Mosolyogni fogsz, de vettem egy váltós kemping kerékpárt, aminek már Harly Davidsonosabb a kormánya, tehát nem statikus fekvőtámaszt csinálok rajt hanem a nagy nyergén ülök. Jól megválasztott vázzal több száz km-t is teketek vele és még vonaton sem kérnek rá kerékpárjegyet ha netán egy forgalmas útszakasz helyett a vasutat választom. Ismerőseim ajánlották hogy kölcsön adják dizájnos biciklijüket, mivel annak km-órája talán a GPS-en kívül szélessávú internettel is rendelkezik. :)) De megköszöntem és maradok kőkorszaki szaki a saját egészségem érdekében.
2014. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

viccnek jó. nem, annak se jó.


>>>kemping kerékpárt

2014. okt. 13. 13:38
 3/21 anonim válasza:
Vagy csak egyszerűen nem vagy alkalmas a kerékpározásra. És sem vagyok alkalmas pl. a focira, gördeszkára, kosárlabdára. Utálom is mind. :D A bringa viszont, mintha nekem találták volna ki.
2014. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

az nem lehet, mert 4 biciklim van, huszonéve bringázok, és a 4-ből három halál kényelmes, nyáron megvolt a Balaton-kör 1, azaz EGY nap alatt. (na jó, a tihanyi emelkedő falurészét lespóroltam, a parti részen mentem)


most lehetne erre mondani hogy akkor miért nem a 3-at használom. azért nem, mert a 3 egy adott minőségi fokot képvisel (nem épp teszkós bringák, de belépőszintűek) a negyedik viszont egy valóban profi, majd fél millás jószág.

és totál használhatatlan, noha papírforma szerint nekem gyártották midnen jó minden beállított.


>>>

nem vagy alkalmas a kerékpározásra

2014. okt. 13. 14:50
 5/21 A kérdező kommentje:

Van ilyen ember? Sztem ilyen ember nem létezik.

Falun a Józsi bácsik és Mari nénik is bringáznak. Mindezt úgy hogy halvány lila gőzük sincs a helyes beállításról. felülnek, aztán hajrá.


ű>>>nem vagy alkalmas a kerékpározásra

2014. okt. 13. 14:52
 6/21 anonim válasza:
A többi bringád milyen? Teleszkópos, monti, sima városi?
2014. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
1 monti telós (halál kényelmes), 1 trekking telós (halál kényelmes), 1 merev villás régi monti (kényelmes, sose okozott még ehhez hasonló problémákat, pedig ez is ráz)
2014. okt. 13. 17:12
 8/21 anonim válasza:
Akkor maga a geometria nem jó. Millióféle geojú monti létezik a világon.
2014. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
mi a vázméret és mi alapján határoztad meg?
2014. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem olvastál figyelmesen.

Nem a montival van gond.

Ott van az elején.

Egy olyan oútiról ami gyakorlatilag minden szakmai elismerést besöpört ami csak létezik, és a gyártó se akármi: Specialized.


>>>Millióféle geojú monti létezik a világon.

2014. okt. 13. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!