Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tehetek, ha mindent...

Mit tehetek, ha mindent elolvastam a bicikli beállításáról, a vázméret is jó, ruházat is van, de akkor is nagyon kényelmetlen, sőt fájdalmas a kerékpár?

Figyelt kérdés

Kiindulás: merev villás egyenes kormányú oúti.


Tehát: tele a net /szakkönyvek ilyen, és ehhez hasonló írásokkal:

[link]

Hogyan állítsam be a kerékpárt magamhoz?


Vázméret, nyereg, kormány,hajtókat stb.

Elolvastam ismillió cikket, mind uazt írja.


Van szintén kismillió méretkalkulátor. A vázméret amit vettem a testmagasságomhoz jó, akárhogy nézem.


Ruházat: géles kesztyű, betétes gatya stb.

Ez is pipálva.


Kormány: több markolattal is kísérleteztem, köztük a non plus ultra Bontrager Satellite Elite-tel is.

Egy rettenet egyébként de mindegy.


Az eredmény: olyan szinten durva fájdalmaim vannak, hogy lassan nemhogy kerékpározni nem tudok, még a rendes munkavégzésem is problematikus.


Tételesen:

-a csuklóm tenyerem úgy fáj, hogy borogatom kenegetem Richtofit-tal, jégzselével.

A tenyerem párnás része (ami a kormányhoz ér) úgy fáj, mintha betonon fekvőtámasztoztam volna egy csomót.

A Bontrager markolattal az ujjaim úgy bedermednek, hogy a mozgatásuk is fájdalmas.


A hátam szintén egy katasztrófa. Fáj.


De mi a jó túró lehet a gond?

Minden beállítva minden jó, az értékekkel eljátszottam, csomó finombeállítást végztem. MIdnen csak rosszabb. Még úgy volt tán a legjobb ahogy elhoztam a boltból.


A boltos azt mondja ez merev villás és ráz. Oké ráz.

Na de akkor az igazi oútisok mit csinálnak? Ez a 35-ös kerékkel, 4 baron negyed annyira se ráz mint egy oúti.

Akkor mi lenne ha oútira ülnék? Kórház?


2014. okt. 13. 12:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

17 és 165 cm magas vagyok.

Hogy határoztam meg? Mérettáblázat + X méret valós kipróbálása.

2014. okt. 13. 19:02
 12/21 anonim válasza:
Bocs, rosszol írtam, monti helyett bringát akartam. Tehát más geometriájúak is vannak, miért nem próbáltad ki mielőtt megvetted?
2014. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

szerintem alacsony a kormányod.

vagy emelj a stucnin,vagy vegyél magasabb kormányt,vagy mindkettő.

turistásabb lesz,de a tüneteidet megszünteti.

2014. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Wadmalac ***** válasza:

Ha jól olvastam, van egy kényelmes trekkinged. Másold annak a beállításait. Mindent. Kormány-ülés távot, kormányszélességet, kormány-ülés magasságkülönbséget. Még az is lehet, hogy a kormányod két markolatának a bezárt szöge rossz, akkor kell egy ugyanolyan kormány, mint a trekkingé.

Kizárt dolog, hogy a teló hiányától fáj a tenyered. Szerintem simán a trekkingnek a telótól magasabb az eleje, mint annak, amit most próbálsz belőni, ettől a trekking hátrébb teszi a súlypontodat és ezt nem vetted figyelembe a beállításnál.

2014. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
táblázatból választottad a vázméretet, feltételezem valami gagyi testmagasság alapú táblázatból, outi vázméret a belső lábhosszunk 0.66 szorosa, majd a kapott számot kerekítve kapjuk, tapasztalatom szerint lefelé érdemes kerekíteni ez a számot.
2014. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

+ az outi kormánya irányításra, nem pedig támaszkodásra van, rendes markolat kell, lehetőleg sokat ki kell próbálni, bringás kesztyű kötelező, esetleg bandázs, nem kormány, hanem csukló :)

hátfájásra meg hátúszás, konditerem stb, mély hátizmok edzése + egy manuálterapeuta.

2014. okt. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

mielőtt hozzászólsz legalább arra vedd a fáradságot hogy a kérdésemet elolvasod rendesen.

nem térek ki a kesztyűre mert már kitértem

nem térek ki a markolatra mert már kitértem


oúti kormánya: ki beszél itt oútiról? olvasd már el mim van.

nem támaszkodásra van: hát ezt mond a geót tervező mérnök csapatnak. A Specialized csapata biztos örülni fog egy újabb szakértőnek.


>>>


+ az outi kormánya irányításra, nem pedig támaszkodásra van, rendes markolat kell, lehetőleg sokat ki kell próbálni, bringás kesztyű kötelező, esetleg bandázs, nem kormány, hanem csukló :)

2014. okt. 15. 08:24
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha már ennyit költöttél rá és egyedül nem megy akkor szerintem érdemes lehet elmenni egy kerékpár ergonómia beállításra. Kerékpáros kiállításon hallottam először, hogy létezik ilyen. Bár nem túl olcsó, kb egy teszkós bringa árába kerül, viszont utána szakember segítségével úgy lesz beállítva a nyereg, kormány stb ahogy neked a legjobb.
2014. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
támaszkodjál csak a kormányon, aztán majd ne csodálkozz, egy teljes életedre kiható ínhüvelygyulladáson, de okoskodj, csak... csak, tudod, attól nem lesz jobb.
2014. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

mellesleg ki beszél outiról?

Kiindulás: merev villás egyenes kormányú oúti.

te... rögtön az első mondatoddal...

gyökérgyerek...

2014. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!