Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most van egy acélvázas országú...

Most van egy acélvázas országútim. Roh@dt nehéz és nekem nem elég gyors, vegyek egy fixit?

Figyelt kérdés
Szóval van nekem egy acél vázas, muffolt , orosz vázas outim, gyors- gyors, de nekem nem eléggé. Városban 40-35-el szoktam menni, nekem ez nem elég, és azt mondják,hogy a fixivel lehet rohanni az autók után 50-el is. Megérné egy acél vázas fixit venni?
2014. okt. 14. 21:20
 1/10 anonim válasza:
100%
Igen, általában a sebesség a vázon múlik...
2014. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Azér nem elég gyors, mer nem tudod hajtani, tesókám. Ha a ruszki outit nem tudod kihajtani, hogyaf4szba tudnál egy kisebb áttételű fix hajtású bringát?
2014. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kitudom hajtani, 60-al is mentem már vele, egyébként meg ugyan akkora az áttétele, "tesókám". (bár ezt inkább a cigányok használják, nem kellene publikosan írkálnod ilyet.)
2014. okt. 15. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Látom, tesókám, értelmi fogyatékos vagy. Elmagyarázom.


A fixi azt jelenti, hogy egyetlen, fix áttételed van a kerón. Ez az áttétel általában sokkal kisebb, mint az országútik legmagasabb áttétele, mert a nagy áttételek kicsi nyomatékkal rendelkeznek.


szal a 60 amit kihajtasz (muhaha) egy normál outi legmagasabb áttételén kb 120 pedálfordulat/perc tekerés mellett jön össze (4-es áttétel, 52/13) ugyanehhez a sebességhez egy keményebb fixin 2.5ös áttétellel 200 Pedálfordulat/perc cadence kell. Amit elég bajos lesz elérni, mert a legjobb sprinterek is max 170-ig tudnak felmenni, és azt is csak másodpercekig tartani.


de tudom, neked megy a 240 is simán. majd drukkolok rióban. Ja, de nem is kell, egy kört fogsz mindenkire ráverni, ennyivel.

2014. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy tiszta legyen a kép: a "fixi" azt jelenti, hogy a bringa örökhajtós, vagyis folyamatosan forog a pedál, ha megy a bringa. Ez áttételtől függetlenül így van a fixin! Van egy-két szituációban előnye, és kétségtelenül divat is manapság, de szerintem nem ettől leszel gyors, és mellesleg könnyen tönkrevághatod az ízületeidet... Lehet hogy te a váltó nélküli, egysebességes outira gondoltál? Az még nem fixi...
2014. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Ez az áttételen, csapágyakon, gumikon múlik, nem azon, hogy fixi vagy nem. Síkon a súlyon sem múlik.

Jó minőségű kerékagyak, 20-23 mm széles oúti gumik, 7,5-8,5 bar guminyomás és a végsebességhez egy legalább 52-13 áttétel (menetes racsniban 13-nál kisebb hátsó lánckereket úgysem kapsz).

Meg két jófajta láb.

2014. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tothp ***** válasza:

Csak a fixihez érteni is kell ám.

Azt nem lehet ész nélkül tekerni. illetve lehet. Egy darabig. Nem egy életbiztosítás.

2020. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Tapasztalatból aláírom, még amúgy rutinos bringásnak is tud durva meglepetéseket okozni egy először próbált fixi.

Újra kell tanulni a pedálpörgetést, elindulást, megállást.


A fék nélküli verzióról inkább nem beszélnék, lévén illegális.

2020. szept. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tothp ***** válasza:

Ismerek személyesen 20-25 embert, aki használ(használt) fixit. Meg jópárat, köztük magamat is, aki legalább egyszer kipróbálta.

Egy volt közülük, aki fizikumban, technikában, agyban ott volt, hogy biztonságosan tudott vele közlekedni.(nem én).

2020. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Én egy hónap kísérletezés után feladtam, visszafordítottam a hátsó kereket singlespeedre. :D
2020. okt. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!