Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Muffolt, acél vázas országúti...

Muffolt, acél vázas országúti kerékpárnál normális, hogy 13 kg?

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 11:12
1 2
 1/17 Birtalan Balázs válasza:
35%

Hát az acél súlyosabb az aluminiumnál, de sokkal jobb is, mint az aluminimum, és megmerem kockáztatni hogy még a carbonnál is (ami 90%-ban műanyag, a többi szén szál).. Minél drágább annál könnyebb, és annál silányabb is, egyedűl csak egy váz nem, a Titán alapú vázak, jó drága de pár 100 évig is váz lesz :)


Na most az ACÉL, abból is van több változat a Hi-Ten könnyű, hamar rozsdásodik gyenge, és olcsó. A sima acél vázak azoknak a 13 kg okés, DE SOK mindentől függhet, a többi alkatrésze, a lánc, a pedál, a váltók, kos, stb.


A másik a Cro-Mo. Nagyon könyű, jobb minőségű acél, kevésbé rozsdásodik de drágább. Nekem Koga-Miyata Grand Race-m van 58-as, és 10 kg alatt van 16 éves. És többet ér mint amit a boltból kihozol 200-ért vásárolt bringát, mert ahogy kitolod már csak 120-at ér :P mint egy használt Cro-Mo acél vázas, ami jobb is minőségben, de ez csak az én véleményem...


Amúgy a muffolt acél vázasnál lehet reális értékben 13-kg, de mondom sok alkatrésztől is függ és nem feltétlen hogy a váz miatt nagyon súlyos...


Én legközelebb majd titánt fogok venni, a Cro-Mo után (bár kezdennek visszatérni végre a Cro-Mo vázak, kezdennek rájönni a gyártók hogy az aluminium, meg a Carbon mégsem jobb mint egy olcso Cro-Mo)..


Lehet hogy egy Van Nicholas-t meglessek :P

2014. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen :) Egyszer ki volt szedve mind 2 kerék és sokkal könnyebb volt. Akkor a felni a ludas. Majd ha lesz 500 ezrem, akkor veszek karbon kerekeket :D (ami soha nem lesz kb.)
2014. okt. 26. 12:52
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Haat a 26os montim cr-mo vazzal es villaval 8.8kg:)

Na jo mondjuk 1600g-os crossmax sl kerekszett, full xtr, es titan moots es roox kiegeszitokkel de akkor is megiscsak acel vaz-villa:)

Szoval az a 13kg kegyetlen sok

2014. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nagy tevedes hogy konnyuek a karbonfelnis kerekszettek..267g-os mavic argent7 felniket befuzol huzott sapim cxray kullokkel elol 50 hatul 150g-os tune agyakkal es maris 1000g alatti kerekszettet kapsz es ha hasznaltan szeded ossze a kpmponenseket akar 150bol ki is jon...kilo koruli karbon kerekszettet meg 3000euro alatt nem nagyon talalsz..xd igaz egy karbon kerekszett szeeep de esobe meghalsz a parafa fekbetetekkel..xd
2014. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Amennyire isteníti az első a válaszoló az acélt, annyira azért nem jó. :D Nem is látni új acélvázas montikat, az alumínium sokkal praktikusabb minden szempontból. És egy jó váz ugyanúgy bírja a strapát.
2014. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Birtalan Balázs válasza:

Az acélnak 3-or erőssebb a hibatűrése, ha nekem jön egy carbonos, szilánk darabokra törik, az aluminium megtörik, talán én meghajlok, de azt vissza állítják...

Amugy az outiknál jön vissza... de én mégis csak ahogy összegyülik rá a pénz akkor már titán, kb carbonnal egysúlyú, és a gyermekeim gyermekeinek is használhatják..


Törés teszt (carbon - aluminium - és az acél):

https://www.youtube.com/watch?v=nvk63bmVpck

2014. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Igen, elhiszem, tisztában vagyok az anyag tulajdonságaival. De én inkább tekerek egy pillekönnyű bringát, tudok rá vigyázni. Viszont ha az a cél hogy tartós legyen,lehessen ütni-vágni, és neked megér az a plusz súny ennyit, a te dolgod. :)
2014. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13 kg? Az én járgányom kb 25 kg, 5/4-es szerkezeti cső a villája (duplavállas), szóval panaszra nincs okod ;)
2014. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

Feltételezem, hogy az az országúti nem csak simán acélvázas, hanem acél hajtókar, vagy legalább a lánctárcsák acélból, acél felnik, kerékagyak, kormánystucni, kormány, nyeregcső....

Úgy bizony összejön az a plusz súly.

Egy békebeli Csepel Sas vagy Sirály nyom is vagy 16-17 kilót.

2014. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ
2014. okt. 27. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!