Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem gond hogy ilyen kevés a...

Nem gond hogy ilyen kevés a küllő?

Figyelt kérdés
[link] ezt a biciklit szeretném megvenni és arra lennék kiváncsi hogy nem-e gond az ilyen kevés küllő

2014. nov. 23. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
32 küllő mért lenne kevés? Nézd meg a többi bringát, általában azokon is 32 van, esetleg 36, de van amin csak 28 vagy kevesebb.
2014. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

Ez az én pacim:

[link]


120 kg vagyok, elöl 20 küllő, hátul 24 és köszöni, jól van.

Persze a két felni meg a küllők sem az 5 forintos kategóriából származnak. Meg van rajta feszítés is rendesen. Ha megpengetem a küllőt, ugyanaz a hangmagasság, mint a gitárom második legvékonyabb húrja. :D

2014. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az első kerekem 20 küllős radiálba fűzve, a hátsó 24 a hajtásoldalon két keresztre a másikon radiálra és a 80 kilómmal is bírja a néhai kátyúátugrást
2014. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én attól félek, hogy nem lesz tartós a gép. 80ezerért minőségi össztelós vázat sem lehet kapni. Egyel jobb mint a tecsós, de szerintem 100 kilométer után ez is nyikorogni fog. Wadmalac gépén is 2-vel kevesebb teleszkópot látok.


Én egyel magasabb árkategóriában is lemondtam a tárcsafékről és hátsó telóról (pedig városi össztelóst talán már vennék 150 körül). Nem bántam meg, nem nyekereg nem állítódik el folyton.

2014. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
Azért hozzátenném, hogy egy tárcsafék sokkal nagyobb terhelést tesz a küllőkre, mint bármelyik felnifék. A radiálfűzés ilyen esetre biztos, hogy alkalmatlan, de ilyen fékhez az alacsony küllőszám is meggondolandó.
2014. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

A linken látható bringa fűzése egyébként egyértelműen tárcsafékhez van tervezve, pont az agyat csavaró nyomaték felfogására jó szögben vannak sűrítve. Ha jó minőségű küllők, felni és agy van benne, nem lehet itt baj.

De fontos, ha egyetlen küllő is szakad, azonnal csere és új centírozás kell, különben láncreakcióban végigszakadnak. És ha jó a küllő, akkor előfordulhat, hogy az agyról tépi le a küllőperemet vagy a felnin áthúzza a küllőanyát.

2014. nov. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem gond. Sőt a 32 küllős kerék már elavultnak számít. A jó minőségű kerékszettekben mind sokkal kevesebb küllő van, országúti első kerékben pl. legtöbbször csak 16-20 darab. Persze nem mindegy, hogy milyen minőségűek, mert azok valószínűleg erősebbek és jobb tulajdonságokkal rendelkeznek, mint ez a 32.
2014. nov. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a "jó minőségű kerékszettben"...

84.000ft-s kerékpáron semmi nem jó minőségű...

2014. nov. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Valamennyire jogos. Bár az ilyen bringáknál nem feltétlenül a küllőkön spórolnak, inkább a váltó- és fékszett, hajtókar, kerékagyak szoktak alsó kategóriából rákerülni.

2014. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!