Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen Országútit ajánlotok?

Milyen Országútit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Évek óta mtb zem,fogok is nyáron határon túlra szoktam tekerni,volt,hogy 170km t csináltunk egy nap alatt Nagyvárad-Debrecen,és ezért szeretnék egy országútit gondolom ekkora távokat lényegesen könnyebben meg lehet tenni, szerintem használtan venném,tudom,hogy nem magasság szerint veszik az országútikat,de azt nemtudom,hogy milyen hosszú a lábam. A mostani mtb m váza 52 cm 26" os kerék,ha mtb ből jó az 52 cm es akkor országútiból is jó lessz? nemnagyon outiztam még szóval tényleg csak erre kell,hogy nagy távokat menjek tükör sima aszfalton. Irhattok konkrét bicikli márkákat örülnék neki mert fingom nincs,hogy mi számit jónak outi téren. Válaszokat köszi előre is :)
2014. nov. 30. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

ez egy olyan kérdéskör, hogy hivatalosan a belsőlábhossz, *0.66-al adja meg a vázméretet, a gyakorlatban meg mindenkinek más jön be... nekem pl a nagykönyv szerint 54es váz kéne, mégis csak 60ason érzi magát jól a hátam...

ha eddig nem outiztál, az se biztos, hogy bejönne neked, főleg hosszabb távon, mivel sokkal mélyebbre hajolsz a kormányért. én inkább ajánlanék ilyen célokra egy fitness bringát, de személy szerint én nagyon megutáltam a koskormányt, nem is használom alul, felső fogásban kényelmes egyedül...

nyáron volt nálam 1 hónapra kölcsön egy merida cross, igazából elhanyagolható 20perccel mentem vele rosszabb köröket Balaton körül, mint az outimmal, ellenben a hátam sokkal kellemesebben érezte magát rajta, én biztos, hogy még egyszer túra célra nem vennék outit, azt meghagyom azoknak, akik versenyezni akarnak...

arról nem is beszélve, hogy outin csomagszállításra hátizsák az egyetlen alternatíva, az meg nyáron a 30-40 fokban nem a legkirályabb dolog.

2014. dec. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :) hát akkor még meggondolom,egyszer közeli helységből jöttünk haverommal,és addig bringát cseréltünk, jó volt,tetszett 8km t mentem vele csak annyi volt vele a bajom,hogy nekem nagy volt egy kicsit


Én speciel nemszeretem tele aggatni a biciklit táskákkal 40 fokba úgysem látszik fekete bicajos pólón meg van csere is

2014. dec. 1. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Én júniusban vettem a Cannondale CAAD8-amat, a bolt előtt ültem rajta először, és outin is. Egyből tudtam, hogy ez kell nekem. :D Persze bele kellett szokni, néha beállt a nyakam, a combhajlatom kidörzsölődött (egy-két fokot elállt egyik oldalra a nyereg és nem vettem észre csak utána). Elótte csak montiztam, de az utóbbi időkben a sárhányókat leszedtem és 1.6-os slick gumikkal mentem 6 baron. Persze a teleszkóp ott volt, meg a váz nagyon kicsi volt.

A fékváltókar nagyon bejön nekem, hihetetlen precíz és gyors a marokváltóhoz képest. :D Meg később vettem hozzá SPD cipőt, pedált, az is elsőre bejött, nem bénáztam vele.

Tehát a tanácsom: mindenképp próbálj ki elótte egyet a megfelelő méretben, ha lehet hosszabb távon.

2014. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!