Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért szerettek biciklizni? 17/L

Makiverem68 kérdése:

Miért szerettek biciklizni? 17/L

Figyelt kérdés
Etika dolgozat miatt szükségem van az emberek véleményére. Mi az előnye a biciklizésnek, esetleg jó szórakozás?

2014. dec. 13. 12:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
Legolcsóbb közlekedési forma. Egészséges, napi mozgás egy részét fedezi, ha bringával járok a munkahelyre. Jó szórakozás is, mert míg más a bacikkal teli buszokon nyomorognak, én kényelmesen tekerek. Nagy a szabadságérzet, bárhova eljuthatsz vele. Én azért is szeretem, mert messzire eljuttat és kihívások elé állít. Távok, idők megdöntése, ilyesmi...
2014. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Környezettudatos közlekedési forma. A fenntartható városfejlesztés alapja, hiszen nincs káros anyag kibocsájtása, kis helyet foglal, halk, egészséges, stb.
2014. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hát a legolcsóbbat azt vitatom, az a gyaloglás :D főleg mivel ez nagyon relatív, van aki ráül egy 30.000ft-s kerékpárra és közlekedig vele, nekem 3 db van, egy országúti ~500ezer ft értékű, egy mtb ~ 400ezer ft értékű, és egy munkába járós avatatlan szemnek rusnya kreálmány, ~120ezer ft értékben...

valamint most tervezem életem első fekvőbringájának megvásárlását.

A miért szeretekre nem biztos, hogy tudok válaszolni, igazából ovodás korom óta apukámmal bicikliztem, nagycsoportos koromban, más szülők nagy felháborodására apám már vitt a haverjaival 30-50km-es túrákra... minden felnőtt ismerős, meg nagyszüleim, sajnáltak, hogy szegény gyereket kínozzák.. apámék meg azon röhögtek, hogy hazaérünk délután 3kor az 50km-es túráról, kajálok gyorsan, majd anyámhoz az első kérdésem, hogy lemehetek e a haverokkal bringázni a környéken... 9 évesen mentem el először egyedül persze titokban a 20km-re lakó nagymamámhoz, akkor találkoztam először út közben egyesületben tekerőkkel, ők meg voltak rökönyödve, hogy én egyedül tekerek az országúton, azon pedig, hogy tartom velük az iramot egy 26-os országútin pedig pláne, így sikerült 9 évesen csatlakoznom egy bringás egyesülethez, akikkel havi 2* mehettem edzeni... bejártuk a teljes országot keresztbe kasul 14 évesen elvittek egy több hetes túrára az alpokba, sorba betámadtuk az összes csúcsot... sajnos 14 évesen mint minden kiskamasz én is elkezdtem dohányozni inni stb stb más lett az érdeklődési köröm, de 25 évesen újra elkezdtem túrázni, elég antiszoc vagyok, így egyedül szeretek túrázni, legjobban a hegyeket szeretem, főleg a levezető utat, a sebességet és a tájat, a friss levegőt és a csendet. Bringán ülve kikapcsolok, csak én vagyok és a táj, nincsenek anyagi problémák, nincsenek idegesítő emberek, nincs civilizáció, csak én és az út. Igazából ezt most jól is esett leírni, el is megyek egy Velencei-tó körre :D

2014. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
jah, és 29/f ha kell
2014. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Imádom felcsapni a fülest és tekerni pár órát a természetben vagy a környező falukban/városokban. Átmozgat, kikapcsol, felfrissít.


Már alig várom hogy jó idő legyen :)

2014. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

28.00-tól kiderül miért is szereted:)

https://www.youtube.com/watch?v=X7kW4whJt2o

2014. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

-mert nem kell várni a buszra, metróra, stb.


- hosszabb túrák: mert szívesebben vagyok kint, mint bent, nem igazán élvezem az edzőtermek négy falát, szeretek a természetben lenni.


- szép környezet, új utak megtalálása, felfedezése miatt

2014. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
Há' me' jó. :)
2014. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy környezetbarát, és olcsó, de a legkevésbé sem ezért tekerek. :) Sokat is költők rá, mindig karbantartom a bringát, szeretem szerelni, felújítani. Megismerem a technikát, mi hogyan működik, és amikor tekerek, látom a szemem előtt a csapágyak mozgását a zsírban, a fékpofák súrlódását. Elképzelem ahogy dolgozik a technika.

Nagy emelkedőre felérve önbizalmat ad, hogy ezt is megcsináltam! Lefelé száguldva pedig jön egy kis adrenalin. Imádom a hegyeket, dombokat, a szép tájakat, erdőket. Ahogy az egyik faluból a másikba érek, csak pörögnek a kilométerek.

Majd hazaérve, pihenve egy olyan kellemesen elfáradt érzés van bennem, amit másképp nem tudok előidézni. 20/F

2014. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az emberek nagy része a válaszolók között nem is kikapcsolódásként használja a bringát, sokkal inkább munkába járás, közlekedés céljából...
2014. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!