Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A külsō guminál a 26x1,90...

A külsō guminál a 26x1,90-es helyett valóban jó az 1,95-ös abroncs is?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 19:37
 1/5 anonim válasza:
Szerintem elfér, de nem árt megnézni pontosan mekkora fér be, mert hozzáérhet a hátsó villához(jártam már így)
2014. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Továbbá számít az is, hogy slick vagy terep gumi, mert a terep guminak valamivel több hely kell
2014. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Félterep gumi, és ma felraktam. Nem látok semmi különbséget jónak tūnik.
2014. dec. 21. 20:28
 4/5 Hargitai János válasza:
Az a helyzet hogy az x utáni szám a gumi szélességét jelenti colban, csakhogy ahány gyártó annyi féle méretezés. Nem ugyanott mérik a szélességet, van aki a bütyköket is beleméri stb.
2014. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amíg elfér a vázban, szinte bármilyen lehet a szélesség. Ekkora különbség szinte semmit nem számít.

Akár 2.5 széles is lehet a gumi, ha olyan a váz kialakítása (legfeljebb laposan kell helyretenni a kereket és bent felfújni).

Egyébként, ha nem terepezel túl sokat, akkor bátran próbálj meg keskenyebb gumit. Mert minél keskenyebb, annál kisebb a gördülési ellenállás, azaz annál könnyebb azonos sebességet elérni, vagy épp azonos erővel nagyobb sebességet lehet elérni.

Ha esetleg szinte csak közúton használod (ahogy a montisok nagyobbik fele), akkor ajánlom az 1" -os gumit, jól felfújva - elképesztő a különbség.

2014. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!