Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit ajánlatos enni kerékpározá...

Mit ajánlatos enni kerékpározás előtt, és/vagy után?

Figyelt kérdés
És mikor jobb enni? (Tekerés előtt, vagy után?)

2015. febr. 8. 16:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
45%
Biciklizés előtt pacalt,utána pedig csülköt.
2015. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

kb. 2,5 órás tekerés esetén: előtte 1 órával eszem normál kaját /reggeli, ebéd/ és viszek magammal egy csokit és ásványvizet vagy izotóniás italt.

Utána normál kaját szoktam enni, mert általában rohadt éhes leszek tőle...

2015. febr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 9. 06:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Előtte és közben kevés zsírt tartalmazó kajákat.
2015. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előtte normál kaját szoktam. Közben meg kis adagokban energia dús ételeket sok folyadékkal.
2015. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előtte, közben és után is.:)

Előtte valami lassan felszívódó szénhidrátot, mintpéldául zabpelyhet vagy jóreggelt.

Közben szintén szénhidrátot pl csoki vagy ha nagyon gyorsan felszívódót akarsz akkor vehetsz direkt erre a célra gyártott géleket is (de ez edzésen szerintem nem szükséges inkább csak versenykörülmények között).

Edzés után minél hamarabb egyél fehérjedús kaját és pótold az elégetett szénhidrátot is.

Ha fogyni akarsz inkább egyél tekerés közben többet és kevesebbet utána, valamint kevesebb szénhidrátot vigyél be tekerés után. Fehérjéből pedig talán a csirke és hal a legjobb (meg tojás persze).

Ja és igen, a folyadékbevitel is legalább ilyen fontos, ha nem fontosabb mind előtt, közben és után. Amúgy itt van még egy kis plusszinfó:

https://www.youtube.com/watch?v=TsHeo0X9xCQ&index=2&list=PLU..

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Utolsó, neked triplán is! ;)

2015. febr. 9. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem előtte, sem utána nm nagyon szoktam speciálisan étkezni. Viszon a táv hosszától függően tekerés közben is eszem.

Cerbona szeletet szoktam.

Nagybb távoknál pedig 15-20 percenként egy szőlőcukor.

2015. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat!:)
2015. febr. 15. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Rövidebb távon semmi különöset nem kell foglalkozni az étkezéssel, mehet a normál kaja, de jobban jársz, ha előtte szénhidrátban dúsabb (pl. tészta, kenyér), utána pedig fehérjében dúsabb (=hús, tejtermékek) ételt eszel.


Hosszabb távon én általában kenyeret vagy kalácsot eszem reggelire, és mellé még valamilyen sütit vagy csokit, közvetlen indulás előtt pedig még bekapok egy kis gyümölcsjoghurtot vagy krémtúrót. De bevált túra előtt reggelire pl. a csokival fogyasztott zabkása is.


Zsírosabb ételt (pl. bundás kenyérrel próbálkoztam sokat) nem nagyon érdemes enni, hiába kalóriadús, mert lassan dolgozza csak fel a szervezet, hiába eszed tele magad, indulás után nagyon hamar tápanyaghiányos és éhes leszel.


Menet közben bármilyen édesség jó, ha már kezdesz éhes lenni, akkor lehetőleg valami tésztaféle (sütemény, de akár kenyér is), ha pedig nem, akkor a lassabb felszívódású csoki is tökéletes. Én savanyú gumicukrot is szoktam eszegetni a bringán, amikor már nagyon elegem van az édes ízből.


Megérkezés után fehérje + szénhidrát. Ha fogyni akarsz, akkor hús + zöldség, ha nem akarsz fogyni, akkor hús + rizs vagy krumpli.

2015. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!