Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A görgőpad valóban erősen...

A görgőpad valóban erősen koptatja a gumit? Sokkal jobban mint a valós utcai használat?

Figyelt kérdés

Olvasom több helyen, hogy a mágnesfékes görgőpados edzéshez külön training külsőt ajánlanak, mert a görgőpad olyan erősen koptat, hogy akár 2-300 km után új külső kell.

Az én mezei CST külsőm több ezer km utcai használat után se különösebben kopott.

Ha egy görgő 300 km után elkoptat, az gáz.

Valóban így lenne?


2015. febr. 18. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Erősen túloznak ezekkel a számokkal. Amúgy a barázdákat tényleg megviseli a gumin.
2015. febr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én görgőzéshez külön görgő külsőt használok. mivel ott akkor érsz el megfelelő hatásfokot, ha effektíve szorul a kerék a görgőhöz, olyan mértékű súrlódás van, hogy nekem pl. látszanak az apró lekopott darabkák a földön ami a gumiról jön le. én hetente négyszer görgőzök 2-3,5 órákat.
2015. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hogy a túróba lehet kibírni egy görgőn 3,5 órát?

Én fél óra után meghalok. Nem fizikailag, hanem agyilag.

Ki a franc bírja azt a tömény unalmat ilyen sokáig?

Szól a zene, megy a TV de akkor is szétunom az agyam.

Ezért hagytam abba a konditermet is: fel nem fogom hogy képesek egyesek néma csöndben egy teremben súlyokat emelgetni.

Sztem ehhez egyfajta agy kell. Nagyon örülök hogy nekem nem ilyen agyam van.

2015. febr. 20. 16:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi a baj a nyugodt, relaxált gondolkodással?:D

Az hogy nem bírsz ki három órát sehogy se, az csak azt jelenti h hiperaktív "idegbeteg" vagy :D

Amúgy én is inkább nehéz fokozatra kapcsolom és olyan 1 óra alatt széthajtom magam teljesen.

3 órát én se bírnék :D

2015. febr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

A 20-as, 23-as gumikat nekem mindig nagyon gyorsan kockára koptatta, a gumi futóéle laposra kopott.

Ez szerintem attól van, hogy nincs folyamatos tapadó súrlódás, hanem a gumi a görgőn csúszik is folyamatosan.

Tényleg egy télen nullára lehet görgőzni egy gumit.

2015. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!