Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano 105 vagy Champagnolo...

Shimano 105 vagy Champagnolo Veloce szett?

Figyelt kérdés
Melyik országúti szettet ajánlanátok jobban? A Shimanónál tapasztalataim szerint az évek során érezhető egyfajta minőségromlás. Ugyanez fellelhető a Champa esetében is?
2015. márc. 1. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Shimano vagy Campa? Ez egy igen megosztó kérdés a bringások körében. Sokan nagyon szeretik a Campát és valóban volt olyan időszak (nem is túl régen), amikor egy belépő szintű Campa olyan volt, mint egy Shimano 105 vagy Ultegra. Azóta sajnos a Campa is sokat romlott, a Shimano pedig stagnált és bizonyos területeken fejlődött. Pl. a 10 majd a 11 sebességes Ultegra elég jóra sikeredett, míg a 11-es Campagnolo Record még mindig alulmúlja a korábbi 10-es társát. Úgyhogy rád van bízva, ez részben hitkérdés is:)
2015. márc. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

A Shimano alkatrészek működési finomsága jobb. Ha valaki egy Ultegra fékváltókarhoz van szokva, egy Velocén az első váltásnál azt fogja hinni, eltört valamit, aki meg Campához szokva először nekitenyerel egy felsőkategóriás Shimano fékváltókarnak, egy helyett négy fokozatot fog váltani.

Nem tudom, mennyit változott a tendencia, régen a Campa alkatrészek élettartamra jobbak voltak a Shimanonál.

A 10 és 11 sebesség mániája meg a grammháború sajnos szerintem mindkettőnél hazavágta az élettartamot.

Ma már szerintem inkább ízlés, megszokás és pénztárca kérdése, melyik tetszik jobban valakinek.

2015. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!