Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van egy 28 coll gyorszáras...

Van egy 28 coll gyorszáras hátsó kerekem. Kérdés, ha egy ugyanilyen hátsó kereket rakok bele, annyi különbséggel, hogy a fogaskoszorú felfogatása nem menetes, hanem kazettás, akkor belemegy-e?

Figyelt kérdés
villasaru távolság (O. L. D) 135mm.Továbbá,a kazettás fogaskoszorú kompatibilis a régi váltóval,ha a fogaskerekek száma megegyezik?

#kerékpár hátsó kerék #kerékpár szervizelés
2015. márc. 13. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a saru megegyezo akkor szerintem igen.


De nem 100%

2015. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

A kónuszok és kontraanyák közti hézagolásokkal való játékkal biztosan meg lehet oldani. Egyébként a 135 mm alapból kazettás agyhoz passzentos méret, szerintem a mostani, menetes agy lett hézagolással hozzászélesítve.


"a kazettás fogaskoszorú kompatibilis a régi váltóval,ha a fogaskerekek száma megegyezik?"

Amennyiben a menetes sor egy hat sebességes Shimano UG, akkor az UG-s hatos kazettával kompatibilis lesz.

Ha hetes MF-HG-XX (az XX helyén szám), akkor az kompatibilis a CS-HG-XX kazettákkal, vagyis ugyanazon pozicionált váltókarral, váltóval futni fog.


A SRAM, a Zoggie gyárt Shimano UG és HG kompatibilis sorokat, menetest is, kazettást is, más gyártónál már zsákbamacska, mármint a menetes sor, ami most fent van.

Suntour, Sunrace, Maillard, Campagnolo stb. más méretű hézagolást használ a lánckerekek közt.

2015. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lám,mennyi esze van valakinek!Megvilágosodtam.Most már tudom,mi az a két hatalmas távtartó a tengelyen,jobbról,balról.Ezek szerint,működik a dolog.Kedves 2.válaszoló,annyira belementél a fogaskoszorú témába,hogy az valami hihetetlen.Kár,hogy fogalmam se sincsen,milyen az enyém.Azt tudom csak,hogy menetes,meg 7 fogaskerék van rajta.

Azt még meg tudná valaki mondani,hogy melyik a jobb?Menetes,vagy kazettás?

Köszi a válaszokat,mindegyik hasznos volt!

2015. márc. 13. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Kazettás a jobb megoldás.
2015. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

"Azt tudom csak,hogy menetes,meg 7 fogaskerék van rajta."

Meg valahol egy márkajel minimum. Ott a racsni belső gyűrűjén.

A Shimano lánkerekek egyenként is számmal és betűjellel vannak ellátva(rajtuk van, hogy hány fogú, meg egy betű-szám kód, ami azt jelzi, milyen lánkeréksorba építhetőek be, ha egyenként legózod össze a sort), a teljes soron meg (ha jól emléxek, ott a belső gyűrűn) ott az MF-HG-akárhányas felirat is.

Ha nem Shimano, akkor, mint fentebb írtam.

2015. márc. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

A kazettás agyaknál a két keréktengely-csapágy szélesebb terpesztésű, mert nem az agytest végében fut a menetirány szerinti jobb oldali csapágy, hanem a kazettatestben, így jó 3-4 centivel kijjebb. Ettől a kerék stabilabb és kisebb esély van a tengely-görbülésre.

Meg sorcserénél nem utolsó szempont, hogy a tekerés-erőd nem húzza rá jobban a sort az agyra és nem kell szenvedni a levételnél, zárógyűrű leold és sor lehúz, kész.

2015. márc. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Egy kis szakirodalom:


[link]

[link]

2015. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi,kedves Wadmalac!

Még nem szedtem szét,azért kérdeztem is meg itt,először,mert ha rendelek egy kazettás kereket és nem jó,akkor bökhettem volna.Köszi a linkeket!

2015. márc. 19. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!