Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Volt már baleseted kutya miatt?

Volt már baleseted kutya miatt?

Figyelt kérdés

Ma épp kiérve az egyik faluból arra leszek figyelmes, hogy a bal oldalomon egy nagy bernáthegyi üldöz és ugat. Megijedtem, elkezdtem sprintelni, de félig hátrafelé néztem mert majdnem elérte a lábamat, majd a szar út miatt kiment az első kerekem és dobtam egy oldalast...

A pulcsim kiszakadt, az aláöltözőm is lent, lett egy seb a térdemen, a könyökömön kettő, a combomon zúzódások és az arcom is belilult, fel van dagadva. A bringán szerencsére csak a kormány és a bandázs vége horzsolódott le kicsit.

Ez a mocsok kutya persze egyből arrébment, amikor pár perc után összeszedtem magam, és elindultam visszafelé, megint megindult felém de le tudtam hagyni. Azt hiszem a továbbiakban a mini paprika spray is alaptartozékom lesz. Visszamegyek én még oda. 20/F


2015. márc. 16. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb ugyan ez... Csak öreg nénik sétáltatták úgy hogy a kutya az 1ik oldalon a nénik a másikon persze pórázzal kikerülöm őket kutya fut utánnam feldönt megharapott én meg úgy ahogy feküdtem a Földön pofánugtam... Aztán jöttek persze a hülye öregasszonyok hogy mit képzelek ?! Felállni se tudtam akkorát estem... Azok meg persze otthagytak. A bokám Estére 2xesére dagadt 2 hétig nembírtam ráállni
2015. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
54%

Nekem csak olyan volt, amiben maga a kutya ártatlan volt, ugyanis jóval korábban már elgázolták és keményre volt fagyva.

A teherautó, amit követtem, szépen keréknyom közé vette, én meg telibe megugrattam róla. Akkorát röpültem, hogy beláttam a dömper platójára. Sajnos nem teljesen kerékkel lefelé landoltam, úgyhogy egy tripla lutz után pihengettem pár percet a padkán, mire vissza tudtam ülni a bringára.

2015. márc. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az apámtól hallottam régen ilyen történetet. Futott utána a kutya és menet közben apám felé rúgott és elesett a kulcs csontja eltört.


Nekem megtanították gyerek koromban, hogy miként lehet a legfélelmetesebb kutyával is bánni. Elmenni nem nagyon lehet előle, ha utol akar érni, akkor úgyis elér. Viszont nem akar, de annyira nem, ha megállok és oda akarok menni az addig utának futó kutyához, akkor elmenkül. Ilyenkor a legjobb, ha gyorsan megállsz és elzavarod a kutyát.


Volt már jónéhány ilyen esetem, hogy kutyák próbálkoztak de mindig sikerült elkergetni, csak nem szabad megijedni tőlük. Ha látják, hogy valaki fél, akkor biztosan megfog.


Egyik alaklommal jöttem haza bringával éjszaka a Dunakanyarból és Leányfalutól Szentendre felé a másik oldalon két nagy fehér kuvasz sétálgatott. Amikor megláttuk egymást, elkezdtek ügetni felém.


Gyorsan megálltam és leugrottam a bringáról.

Megálltam a velük szemben lévő járda szélénél.

Egyik elindult felém, én meg nekifutamodtam az úton keresztül a kutya irányába két lépést és torkom szakadtából ordítva hörgő hangon morogva megugattam. Utánoztam egy nagyon vad ugatást.

Aztán a másik is megindult felém, azt is hasonlóan vissza zavartam. Végül összenéztek és mindketten megindultak felém. Megint vadul ugatást utánozva feléjük futottam felváltva az egyik és a másik felé, mire mindketten vissza mentek a járdára és lassan elindultak tovább, méghozzá abba az irányba amerre én is haladni akartam.

Kicsit vártam és felültem a bringára és utánuk eredtem és mág rájuk kiáltottam néhányat. Ekkor már futásra vették a dolgot és eltűntek az egyik mellékutcában. Én meg mentem tovább az utamon. ..és nem ez az egy, hanem nagyon sok hasonló esetem volt már kutyákkal és soha nem volt eddig semmilyen gondom velük, azon kívül, hogy meg kellett kergetni néhányat.


Azaz dehogynem. Egyszer a Római parton reggel jöttewm haza a munkából és egy bozontos birkaszőrű puli féle kiugrott a csónakházak mellett lévő magas fűből és leszegett fejjel futott felém. Irányába fordítottam a kormányt, hogy higgye neki megyek és rá is ordítottam. Ez elég szokott lenni, hogy veszélyesnek ítélje a dolgot és elfusson, de ez nem ment sehova, továbbra is felém tartott. Akkor oda értem hozzá. Az első kereket magam és a kutya közé irányítottam és aí kutya került a kerék előtt és meg akart harapni. Akkor toltam a bringát előre, akkor a kerék mögött akart megfogni. Na ebből elég, gondoltam és nyúltam a spray palackért és egy rövidet fújtam a pofájára és figyeltem mi történik.

A kutya szinte megmerevedett, mint egy szobor.

Először nem indultam meg mert a kutya leginkább a tőle távolodó embert szereti megtámadni. De a kutya nem mozdult. Végül lassan megindultam de csak toltam a bringát, úgy könyebb kezelni a támadást.

Hallom ám a csónakházak felől egy öreg hang kiáltja, Domi ...Domííí. Én meg oda ordibáltam az öregnek, hogy máskor kösse meg a kutyáját, mert lelövöm, ha megint kint látom a parton. Ez jutott hirtelen eszembe. Azt persze nem kell neki tudni, lett volna-e olyan nálam emivel ezt be tudom teljesíteni. :):


Azzal a kutyával utána egy időben még volt hasonló konfliktusom és mindig nagyon agresszív volt velem.

Aztán a végén már elég volt, amikor ráordítottam és megfordult aztán elsomfordált.

Megtanulta, hogy nálam emberére akadt.


A kutyát úgy lehet leginkább elzavarni, he egyáltalán nem fél tőle az ember. Felé kell futni pár lépést és ő fog jobban félni tőled. Na meg rá kell kiabálni.


Azzal lehet leginkább támadásra, üldözésre ingerelni, ha elfutsz előle.


A paprika spray mindig jó ha van az embernél, mert hátha akad egy a százból, amelyik nem fél az embertől.

2015. márc. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, ami nagyon fontos!

Az állatnak mindig legyen szabad útja.

Sohasem szabad sarokba szorítani, mert akkor minden kutya támad. Különben csak erőt demonstrál és csak akkor támad, ha látja, hogy félsz tőle és futsz előle. Akkor te vagy az áldozat, mert áldozatként viselkedsz és menekülsz.


A tanított harci kutya az megint más kérdés, de ha futsz előle, akkor az is elkap és megharap de nagyon.

Az önvédelmi spray az ilyenkor jó dolog, de csak végső esetben érdemes használni.


Ok nélkül, ha másképp is el lehet ijeszteni akkor ne bántsunk semmilyen állatot. Viszont ha a testi épségünk van, másképp elkerülhetetlen valós veszélyben, akkor inkább a kutya könnyezzen egy kicsit, mint neked kelljen orvoshoz menni.


Ez az egész kutya ügy csak hozzá állás kérdése legtöbbször.


Na még valami.

Egyszer vidékről, közép Magyarországról jöttem hazafelé és egy lejtőn gurultam jó lendülttel. Fél szemmel láttam, hogy valami kivilágítatlan kismotor, vagy mi a szösz jön és előzni akar az út széle felől. Oldalra sandítottam, akkor láttam, hogy egy kutya fut mellettem. Ahhoz túl gyorsan mentem, hogy rövid úton megálljak és elijesszem és közel volt egy forgalmasabb kereszteződés valami kisváros szélés. Végül odáig begurultam és a kutya lemaradt. Na akkor kicsit féltem, mert nem tudtam megállni, hogy elzavarjam. Ha lassan álok meg, akor még megkaphat, mert lassítás közben nem nagyon tudom kergetni, abból lehet az esés. De végül elment mire beértem a forgalomba.


Ugyanez a "lejtőn utánam a kutya de falkában" eset volt, amikor egyszer jöttem lefelé a Mátrából (ahol mostanában medve is jár). Éppen Hasznos nevű településen gurultam át. Láttam, hogy ott van egy falka kutya. Mindig izgalmas kihívásnak éreztem az ilyen kutyás eseteket. Viszont azt nem szerettem, ha éppen lejön megyek lefelé, mert megállni nem lehet gyorsan, a kutyák meg jól tudnak futni.

Hátra néztam, kicsit megingott a bringa. Aztán nyúltam az előre már kezem ügyébe készített szóró palackért és hátra fújtam belőle egy keveset. Aztán lassítottam mert kiváncsi voltam a hatásra. Amikor a kutyák pár másodperc múlva beértek a felhígult permet felhőbe, megálltak és lassan balra-jobbra elindultak bizonytalanul.


Még amit elfelejtettem írni.

A saját felségterületén nem szabad a kutyával szembeszállni, mert akkor is bátrabban támad mert védelmezi azt amit a sajátjaként szokott meg és kkor bátrabb.

2015. márc. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Közben eszembe jutott egy közel húszéves kutyás emlékem, főúton tekerve egyszer meg akart kóstolni egy németjuhász, gondoltam, országútival lesprintelem, hát nem, simán jött mellettem ötvenes tempónál is, ahhoz már túl gyors futás volt neki, hogy harapjon is, de ott volt mellettem.

Akkor előrenéztem és láttam, hogy az út szélén kezdődik egy mély esővezető árok. Elkezdtem a kutya felé jobbra húzódni, leszorítottam a padkára, ő meg annyira engem figyelt, hogy nem nézett előre, aztán elfogyott alóla az út, kezdődött az árok. Szép ballisztikus íven repült mellettem az árok aljáig, ott hempergett egy hatalmasat és ez valahogy elvette a kedvét a folytatástól. :D

2015. márc. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem szerintem lett volna esélyem lesprintelni a bernáthegyit, outival voltam és 30 körül tekertem, csak olyan hirtelen bukkant fel és nagy is volt, hogy megijedtem, az út is szar volt és nagyon megijedtem. Holnap veszek is paprikasprayt, néztem videókat, elég hatásos tud lenni... Tiszta kék-lila a combom, a vállam is fáj meg a nyakam, ami szerintem a fejembe is sugárzik mert enyhe fejfájásom van. Ágyrázkódást biztos nem kaptam mert nem vertem be a fejem (de persze volt bukóm), legalább nem tört el semmim.
2015. márc. 19. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy soha nem szabad pánikba esni.

Előre készülni kell fejben és gyakorlással az ilyen esetekre.

Közben tudatosítani kell, hogy a kutya ott fut melletted és közben neked végre kell hajtani egy manuális művelet sort és gyakorolni kell, miként nyúlsz menet közben a palackért és hogyan fogod meg egyre inkább begyakorolt mozdulattal és hogy teszed rá az ujjad a működtető részre, hogy közben nehogy magad fújd képen és ha éppen tekersz, akkor ne ess el közben, és a kutya ne vonja el a figyelmed, mert abból perecelés lesz.


A végén már egy határozott nyúlással biztosan, szórásra készen fogd egyik kezedben a palackot és akkor már nem is biztos, hogy használnod kell, mert meg lesz az önbizalmad, hogy más módszerrel elkergesd és a végén ha másképp nem megy akkor még mindig fújhatsz rá vagy akár magad mögé a nagyjából függőlegesen vagy legfeljebb fekvő helyzetben tartott palackból a föld felé. (fejjel lefelé nem jön ki a hatóanyag)

2015. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy ide tartozik;de kutya ürügyén volt ez is.


A saját lány-doberman kutyánkat sétáltattam,rendesen,a kutyafuttató helyen.A futtatóval szembeni házak egyikéből egyszercsak jött egy kb.egykorú zömök férfi,és elkezdett kiabálni,hogy az én kutyám megijesztette a kislányát.

Ami nem lehetett igaz,mert általában senkivel nem találkoztunk a futtató környékén,olyan időben mentem.Más meg akkoriban nem vitte sétálni.

Próbáltam beszélni a férfivel,hogy ez tévedés lehet,kérdezzük meg a kislányt,stb.,de oda se figyelt.

Úgy megboxolt,a bordáimat,hogy rettenetesen fájt,levegőt sem kaptam rendesen.Szerencsére nem törött,nem repedt el a bordám,de több,mint 2 hétig aludni is csak félig ülve tudtam,mozdulni csak fájdalommal,csak kis levegőket tudtam venni előre meggondoltan.

Szegény kutyát ahhoz a futtatóhoz nem is vittem többet,pedig jó hely,hosszú jófutós hely volt.

2015. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legveszélyesebb vadállat némelyik ember, persze tisztelet a kivételnek.
2015. márc. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!