Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem építenek BUBI...

Miért nem építenek BUBI kerékpár dokkolókat a nagyobb bevásárlóközpontokhoz, piacokhoz?

Figyelt kérdés

Pl. Váci úti Tesco, vagy Arena Plaza?


Kissé vicces, hogy az Újlipótvárost MÉG megszórták, de tovább már nem telepítettek. A pozitív diszkrimináció működött ugyebár... :)


[link]



2015. márc. 29. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:

mert az magánterület, bubi meg csak közterületen lehet.


A váci úti tescoba meg miért kéne? 5km uton nincsen egy állomás se.


ráadásul a bubi a tömegközlekedés kiegészitésére van, hol tehet arról a bkk, hogy az arénát szar helyre építették?

2015. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem sok embernek jelentene segítséget ha elkerekezik bevásárolni és utána meg haza, mert van rajtuk csomagtartó.

30 perc alatt meg mindenki hazaérne és nem kellene cipekedni.

Csak egy példa volt a Váci úti Tesco, vásárcsarnokok, piacok mellé kellene. Tudom pár belvárosi vásárcsarnoknál van már.

Terjeszkedhetnének északabbra is.

2015. márc. 30. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
tekertél te már bubit? Kurv4nehéz, Kurv4lassú. 1000m ig lehet hasznnálni.Ha teszkózni akarsz bringával, vegyél magadnak. jobban jársz.
2015. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aki vesz magának, nem bevásárlásra veszi, nincs rajta csomagtartó.

Úgy tudom javítottak rajta, az csak a tesztüzemben volt, hogy nehéz tekerni, állítottak rajta.

2015. ápr. 1. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Látodlátod, beszélsz itt marhaságokat. kutyából nem lesz szalonna. a bubi alapból vagy 25 kiló, de főleg a tömött gumik miatt nehéz tekerni. Azon meg hogy javítasz? sehogy. Hány bubin láttad, hogy más típusra cserélték a kerekét? mert én egyen sem. Azonkívül bazinagy lutri, milyen bringát fogsz ki, szar rajtuk a váltó, akad a hajtás, stb. A csomagtartója szar,kicsi egy teszkós bevásárlás cuccait nem tudod rá rakni, a műanyag pókok amik rögzítik, minden második bringán szarok. Tudom, mert tesztelő voltam. Runtasticcel lemértem, mit tud a bubi, 12kmh volt az átlagom vele, míg a saját kerómmal 22. és érzetre sokkal fárasztóbb a bubi, rendesen elsavasodott a combom, leizzadtam. nekem, aki heti 200-at tekerek.Ilyennel csak a z idióták tekernek ki a teszkóig, amikor kivisz a BKV. Munkába sem mennék vele, mert szétizzadja magát rajta az ember.


ha meg bicajjal akarsz menni bevásárolni, akkor vegyél magadnak egy városi biciklit. Minden balfék rücsköskerekű montit vesz pestre, mert azon van tárcsafék. Miaf4sznak? csomagtartó miatt meg veszed a bubibérletet? (azt nem is mondtam, hogy kurv4drága a bérlet) kb minden bicikliboltban kapható városi bicikli. Én is ilyet vettem a barátnőmnek, mert jobban megéri, mint a bubibérlet. és van rajta csomagtartó gyárilag. Tárcsafék az nincs. van helyette kontra. 2 éves bubibérlet volt az ára, esőben, piacozni én is azt használom.

2015. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek, hogy drága a BUBI bérlet, azzal is hogy pár éves bérlet árából kapsz egy jó állapotú használt bringát, de miután ellopják, mert sajnos ez a valóság, a BUBI-ra nem kell ügyelni, nem kell szervizelni.

Nem a nagy bevásárlást gondoltam intézni, hanem, hogy az emberek kicsit sportolnának, és nem buszoznának, autóznának.

[link]



Azért annyira csak nem nehéz tekerni, ha lányok is simán elmennek vele.


Nehogy már besavasodj 20 perc tekeréstől, mégsem a Szabadság-hegyre kell feltekerni...

2015. ápr. 1. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

A bubit folyamatosan fejlesztik, folyamatosan épülnek új állomások. Eredetileg 75 állomással indult. Ezen sorok írásakor már 112 állomása van és idén építenek a Vizes vb helyszíneinek közelébe 12-őt és 20-30 továbbit egyelőre nem közölt helyszíneken. Szóval simán elképzelhető, hogy épül az Aréna vagy a Váci úti tesco közelébe. :-) De valóban ezt az adott plázáknak, bevásárlóközpontoknak kellene elősegítenie. Akár írhatsz is nekik, hogy próbálják előre mozdítani az ügyet. De itt is tudsz szavazni, hogy hova kerüljenek új állomások: [link]


Én is használok bubit. Valóban lassabb és nehezebb tekerni, de szerintem olcsóbb mint a saját bicikli.

Valóban kényelmetlenebbek a bubi biciklik, mintha vennél sajátot, de nekem így is nagyon bejöttek, és rajtam kívül még kb. 50 000 másik felhasználója van. :-)


A saját biciklinél, ha napi szintén használtam 12 000 ft felett voltak az éves szervízköltségek. Ráadásul Budapesten rengetegszer fordul elő, hogy a kerékpárút rosszul csatlakozik az aszfalthoz (magas és éles a padka), vagy a kerékpárútban van a hídon valami éles fémcsík. Így a városi és trecking biciklik nem túl jók a közlekedésre. Nekem volt, hogy havonta 2-szer is defektet kaptam, mert 30-40-el nem bírják ki a vékony gumik a padkára felhajtást, szóval ha most vennék saját biciklit Budapestre én csak montain bike-ot vennék, abból is teleszkóposat, hogy minél kisebb erőhatások hassanak a gumikra.

Bubival még sosem kellett szervízre pazarolni az időmet.


Meg nekem a saját bicikli logisztikailag sem volt túl jó. Munkába befelé nem szerettem biciklizni, mert akkor munka előtt még le kellett zuhanyoznom. Viszont haza csak akkor tudtam biciklizni, ha biciklivel mentem be. Ezt nekem a bubi megoldotta.

2017. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"tekertél te már bubit? Kurv4nehéz, Kurv4lassú. 1000m ig lehet hasznnálni.Ha teszkózni akarsz bringával, vegyél magadnak. jobban jársz."

Én 7-8 km-es távokra szoktam használni napi szinten, és simán kibírható. Nyilván nehezebb tekerni, mint amit a boltban kapsz, de nagyon vékony lányok is simán bírják.

2017. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!