Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy mountain bike mennyire jo...

Egy mountain bike mennyire jo valasztas napi 80-100km-es kirandulasra?

Figyelt kérdés
Hasznalnam varisban is, fel a jardara, le a lepcsokon, es hosszabb kirandulasra is. Orszaguti a lepcsozeshez nem jo.

2015. ápr. 4. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gumitól függ meg a tereptől, egyszer egy nap letekertünk barátommal 90 km-t, terepen/aszfalton, vastag gumikkal, na akkor nagyon elfáradtam. Vékony slick gumikat tettem rá később, úgy simán vállalható a 100 km is aszfalton.
2015. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Maga a vaz/szerkezeti felepites mennyire engedi meg?
2015. ápr. 4. 18:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Legjobb ha nem össztelós, de ha kényelmes akkor alkalmas rá. Persze egy outin a legkényelmesebb letekerni hosszabb távokat, legalábbis nekem.
2015. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

80-100km simán vállalható mtb-vel. Mármint XC MTB-vel. Persze mindez nagyon terepfüggő. 50km aszfalton közel sem olyan megerőltető, mint 50km erdőben/hegyekben/földutakon.

Aki slick gumit tesz mtb-re, az valamit nagyon elnéz. Városba/országútra nem való klasszikus mounti, a geometriája miatt.

Ha komolyabb terepre kell, akkor értelemszerűen kiesik a virsligumi.

2015. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Nekem teljesen bevált a slick a montimon, amíg nem volt pénzem outira. Mennyei érzés volt az aszfalton száguldozni vele a rücskös gumik után.
2015. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy olyan túrára megyek ahol nem nagyon lesz terep én is lecserélem a gumit egy trekking külsőre a 29eremen, nincs ezen semmi ördögtől való. Azon kívül, hogy kicsit hülyén néz ki, mintha egy vadmotoros szakállas csóka női magassarkúban virítana.

De az esetek legnagyobb százalékában Schwalbe Smart Samet használok, ez elég jó kis univerzális külső ami azért inkább a terepet szereti, de nem izzasztja meg annyira az embert közúton se.

2015. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, bennem van a hiba, de ha én városban, aszfalton szeretnék bringázni, akkor oda való vasat veszek, nem egy alapvetően olyat, ami terepre lett kitalálva:) Valamiért nem lep meg, hogy a rally autókat sem bevásárlásra használják.

Tekertem az xc mountival 160-165km-t egy nap alatt közúton, de messze volt a kényelmes, kellemes bringázástól.

2015. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért egy új bringa és egy új külső ára nem ugyanaz. Egy 29er pedig nem áll túlságosan messze egy trekkingtől. Nekem olyan 100-110 km a rekordom közúton, gond nélkül bírtam.
2015. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
MTB-vel mentem le 2 évvel ezelőtt kb 8 hónap alatt 12 ezer kilométert- leghosszab túrám 240 km-volt. és azt 1.95 ös terep gumikkal.
2015. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze minden attól függ, ki mire vesz kerékpárt. Én hegyi tekerésre vettem a 26-os XC bringát, így ott is használom, városban csak ha nagyon muszáj, illetve addig, amíg kiérek az erdőbe. Emiatt 2,25"-os terepgumik vannak rajta, 2 barra fújva maximum, így nem túl ideális az aszfaltszaggatásra.

Szerintem a kérdezőnek megfelelőbb lenne egy trekking, esetleg cross bringa, bár nem tudom, a lépcsőzés nála mit jelent.

Lényeg a lényeg, én csak mezei felhasználó vagyok, célszerű felkeresni egy (vagy több) szakkereskedést, elmondani, mire kell a bringa, és ott helytálló tanácsokat fognak adni.

2015. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!