Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tudtok ajánlani kényelmes...

Tudtok ajánlani kényelmes nyerget hosszú útra?

Figyelt kérdés
Köszi előre is! :)

2015. ápr. 6. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más kényelmes.
2015. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahány bringás, annyiféle szopás. Nézd meg a prosztatakímélő nyergeket.

[link]

2015. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel van problémád, nekem is ilyen prosztatakimélő nyergem van, mint amit belinkeltek fölöttem, de ez meg - bár amúgy zselés - kemény, hosszú távon feltöri a seggem és kidörzsöli a combom belső felét. Pont most készülök venni valami szélesebb, puhább, rendes zselés cuccot helyette. Tapasztalatom szerint a keskenyebb női nyergek nagyon kényelmesek tudnak lenni.:)
2015. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keskenyebb nyergek általában férfi és/vagy verseny nyergek.

Nőknek szélesebb a csípőjük, távolabb vannak az ülőgumók, ezért nekik 1-2 centivel vastagabb nyereg kell.


Nyeregnél fontos, hogy melyik nemhez tartozol, milyen stílusban bringázol pl.: hány fokoz zár be a tested a vázzal pl 15/30/60/90, ez meghatározza mekkora terhelés esik a nyeregre. Fontos, hogy milyen úton mész. Aszfaltra más a jobb, mint a pattogós terepre.


Nem az a lényeg, hogy nagy és puha legyen a nyereg. Az ilyenek nyomnak meg a gátnál, ami kellemetlen tudni több szempontból is :)


Írhatnék bármilyen paramétert, de ahogy előttem írták, mindenkinek más a jó. Menj be valahova, próbáld ki (ha lehet, tekerj vele 1-2 km-ert )

A jó nyergekhez hozzá kell szokni, lehet a mostani is elég jó, csak hamar feladod, de ez most nem derült ki :)

2015. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!