Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Súrlódó hang, a kerék megemelv...

Súrlódó hang, a kerék megemelve nem pörög hosszan. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kaptam egy elég öreg, de tökéletes állapotban lévő bringát. Szépen karban volt tartva, egy rozsdafolt nincsen rajta, minden pöccre mozog, egyedül a gumiköpeny van kissé elöregedve de annak cseréje tervben van már.

A problémám: Menet közben súrlódó hangot hallok (ráadásul mindkét kerék felől), ami viszont szakaszosan lép fel, tehát nem folyamatos. Gondoltam rá hogy a fék szoros kissé, de ez a ritmusos hang máshogy szól. Talán centírozni kéne?

Elvittem szervizbe, vissza is hoztam, a muksó kérdésemre, miszerint mi okozza ezt nem válaszolt, ellenben a nagygenerált és az új köpenyeket kötelező érvényűen rám akarta sózni.

Úgy érzem, egy féklazítást és egy centírozást nő létemre magam is el tudok végezni itthon, 15ezer forint alatt. A diagnózisomban viszont nem vagyok biztos, szerintetek is ez lehet a probléma?


2015. ápr. 17. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel a fékpofák érnek a felnihez, mivel nyolcas van benne. A centrírozás nem amatőröknek való feladat, de megoldható házilag.
2015. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, ezek szerint jól tippeltem :)

Gyakorlott háziasszony vagyok lusta férjjel, szereltem én már mosógépet is youtuberól, talán ez is menni fog. De ha mégsem, azért mégiscsak pár ezer egy centírozás, és nem 15...

Direkt jó nevű szervizbe mentem, de ezek szerint az, hogy fiatal vagyok és nő, már elég ahhoz hogy be akarjanak csapni... pedig még szőke sem vagyok :)

2015. ápr. 17. 12:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs durván deformálódva a kerék, csupán oldalra üt a felni, akkor a centrírozás kb. 10 perc alatt kivitelezhető.
2015. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szabad szemmel nem látni egyik keréken sem deformálódást, tehát olyan vészes 8-as nem lehet bennük.

Viszont így alaposan megvilágítva, a felnin a festék elég rendesen végig van kopva. Ez lehet csupán a kora miatt?

2015. ápr. 17. 13:28
 5/16 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítanám magam, kopásjelző maga nincsen rajta, annál öregebb azért :) Csak a festék nem az igazi már rajta. Mit kell néznem ahhoz, hogy megállapítsam, cserélni kell-e?

A szervizben ilyet nem mondtak, akkor ezzel nincsen gond, ugye?

2015. ápr. 17. 13:31
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért jó volna tudni miféle bicikliről van szó. Cserélni semmit nem kell, vélhetően, csak a felnit egyenesbe hozni a küllők szakszerű megfeszítésével illetve lazításával.
2015. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Dinotti márkájú monti. A szervizben azt mondták, jó 90-es évekbeli. Szeretem a retro dolgokat, ezekben még volt anyag :)

Shimano szettes, és egy-két apró szépséghibán kívül úgy néz ki, mintha új lenne. Hirtelenjében ennyit tudok róla mondani, de kérdésre szívesen válaszolok :D


Elbütykölgetem szívesen, pláne lelkesít hogy a férjem előtt rájöttem mi baja, de azt hiszem, egyszerűbb lesz levinnem - egy másik - szervizbe.

Remélhetőleg valaki hajlandó lesz azt csinálni, amit kérek.


Utolsó kérdésem: a pasas leszólt, hogy életveszélyes ezekkel a köpenyekkel járni, és azonnal cserélni kell. Semmilyen sérülés nincsen rajtuk, a futófelületük nem kopott, a tartásuk jó, "pattogósak". Egyetlen szépséghibája az apró hajszálrepedések, nyilván meglátszik rajta az idő vasfoga. Én is akartam már cserélni, de ezt, amit mondott, kissé túlzásnak tartom. Vagy én látom rosszul?

2015. ápr. 17. 13:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Nos, egy ősrégi guminál előfordulhat, hogy nagy nyomáson kiszakad az oldalfal és hirtelen elveszted a kontrollt a bringa felett, majd áthajt rajtad a mentrendszerinti BKV járat, de ennek az esélye kicsi. Ugyanakkor manapság egy pár CST vagy Kenda gumit már megkapsz 5-6000-ért, így ezen nem biztos, hogy érdemes spórolni.
2015. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wadmalac ***** válasza:

Ha valahol, valami súrlódik, akár fékpofa, akár felni a villához, gumi a sárvédőhöz stb., azt látni lehet. És hang alapján megtalálni is lehet.

Ha sehol, semmi nincs, ami így megtalálható lenne, akkor lehet, hogy az agyban ,a csapágyban van a hunyóság.

Azt gyakorlatlan embernek házilag nem javasolnám piszkálni.


Egyébként a teljes generált nem lehúzásból kínálgatják egy öreg vasnál és az nem a fékek kilazításáról szól (ami egyébként életveszélyes ötlet).


Az az összes csapágy kitisztításáról, csapágygolyók, kónuszok cseréjéről, kenésekről, centrírozásról, fék- és váltó-beállításról is szól, szóval nem öt perc. És nem is öt forint.

És nem bántásból, de ha egy súrlódás helyét nem leled meg önerőből, akkor kétlem, hogy objektíven fel tudnád mérni a kerékpár műszaki állapotát, ezzel azt sem, mennyi karbantartási költség lenne jogos.

Persze a szakértelem hiánya minden szervizben együtt jár a lehúzás veszélyével, ez tény.

De az sem lelkiismeretes szerelő, aki egy filléres gányolással elenged, ha látja, hogy a kerékpár állapota sikít egy normális (biztonsági szükségességű) karbantartásért.

2015. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

NNem nagyon szoktam "izmozni" csak elhajtok kis kikapcsolódás gyanánt a Ligetbe vagy a közelbe, így ettől én sem tartok :)

Köszönöm a tippet, én is a Kendával szemezgettem, de perpill most nincs ennyi pénzem sem rá, a vízvezeték szerelő elrohant az összessel :D

Fizetésig ki kell bírnom vele, aztán mehet a menet...

A pasas valami 2000ft-os noname akármit ajánlgatott, már ránézésre is jobban jártam vele, hogy maradtam az eredetinél. Az egész anyaga olyan fura, olcsó gumi volt, na azon jobban félnék.


Köszönöm szépen a segítséget, szép napot! :)

2015. ápr. 17. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!