Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen edzettség kell egy...

Milyen edzettség kell egy napos Balaton körhöz?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Csupán előtte némi bemelegítés kell.

Viszont főleg szürkülettől kezdődően a jó szem előnyös az ehhez hasonó "turistalátványosságok" miatt:

[link]

[link]

2015. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát azért kell edzettség, 9-10órát ülni a nyeregben nem fenékbarát, aki nincs hozzászokva, brutális fájdalmakra számíthat... Nincs nagy szintemelkedés, de azért célszerű az északi parttal kezdeni és a nagyobb dombokat letudni az első felén... Javaslom kezdj velencei tó körökkel, vagy kissebb távokkal, nekem kaputól kapuig 1 velencei tókör 51km szezon elején, van, hogy ez is teljesen leterhel, de mikor hazaérek és még eszemben sincs leazállni a nyeregből, akkor egyértelműen fel vagyok készülve egy egy "hosszabb" túrára..
2015. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egynaposhoz azért kell egy kis rákészülés, jó 210 km elég vacak állapotú bicikliúton még töksima terepen sem lenne kevés. Nem lehetetlen, inkább kitartás kérdése, de én is rákészülnék pár Velencei-körrel.
2015. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen, és néha intenzívebben is tekersz , van akaraterőd akkor teljesíthető. Én tavaly 110km-t tettem meg ott egyben, mert a havernak nem volt több ideje, így a felénél befejeztük (ez úgy fél napot vitt el, persze közben ebédeltünk stb.). Érdemes lehet alacsonyabb gördülési ellenállású gumival menni... bár ezt én mondom aki a 2.35-ös mélyen bordázott külsőjével ment.. :D (=> van tapasztalat.. ;) )


Ha kemény vagy kényelmetlen a nyerged akkor azon lehet segíteni kerékpáros nadrággal, nyereghuzattal (léteznek párnázottak) vagy új nyereggel...

2015. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem árt némi rákészülés.

Az egy dolog, hogy a nyereg feltöri a hátsót, de pl. én tavaly körbe tekertem két nap alatt és a vállam, a hátam, a karom jobban kikészült, mint a sej-hajom. Pedig letekertem már előtte pár km-t. Csak soha nem egyhuzamban.

2015. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen... nos az utolsó rávilágított a következőre: a kerékpárt magadhoz be kell állítani. Megfelelő kormányszélesség, stucni hossz, emelkedés, nyereg magasság, dőlésszög stb. csak ugye általában megvesz az ember egy bicót és akkor az van és kész... ha nem passzol minden akkor bizony lehet hogy a kényelmetlen testhelyzet miatt megfájdul valami, persze lehet ,hogy a hátad hajlamosabb arra hogy ha sokig 1 pozíciót tart viszonylag mereven akkor kifárad/megfájdul, néha állj meg, nyújts kicsit stb., nem lesz ezzel gond.
2015. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy a bicaj részéhez milyen edzettség kell, de én körbe szoktam futni.

ahhoz kell állóképesség.

üdv:egy hobbifutó

2015. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Aki nem teker folyamatosan 80-100 km-es túrákat, max. fél távnál el fogja dobni a bringát.

200 km sok tud ám lenni.

2015. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisz85 ***** válasza:

elmondom a saját tapasztalataimat,


2009 ben vettem egy trekking bringát, rá két napra elmentem az egynapos balaton körre reggel 6 tól este 22 ig tekertünk 30 km -ként volt megállás, frissítés, kb 300 fő tekerte körbe a 205 km-t, a bringa nem volt rám beállítva rendesen, kényelmes volt, menet közben semmit sem éreztem, frissítettem is folyamatosan


a szállásra visszaérkezve este úgy ki voltam merülve, hogy rázott a hideg, belázasodtam és most jön a csúcspoén, amit nem éreztem, hogy a kezemen támaszkodtam végig, így a tenyeremben lévő idegek úgy megnyomódtak, hogy három hétig nem tudtam hajlítani három újjamat / kézfej, /wc-z és egyéb műveletek elég viccesre sikerültek ezt követően.....:D/,


rá egy évre már egy év edzés volt mögöttem heti 15 órás edzésekkel, ott úgy voltam hogy ááá lemegyek Kecskemétre és vissza, 210 km 8 óra alatt eltúrázgattam, kutya bajom nem volt


ennyit számít az edzettség / a bringádhoz is/

2015. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!