Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha létezik tanuló vezető!...

Ha létezik tanuló vezető! Miért nincs olyan, hogy tanuló biciklis?

Figyelt kérdés

Nem tudok városban biciklizni! Hiába tudom lassan már kivülről a kreszt, akkor sem tudom hogy, gyakorlatban mit kell csinálni.


A járdán a patkák és gyalogosok miatt nem tudok menni.

Bicikli úton a gyalogosok, a biciklisek és autó út kereszteződés miatt nem tudok menni.

Egyirányú kocsi úton pedig a parkoló autók kinnyilló ajtaja miatt nem tudok menni.

Egyébként is lassú vagyok, le dudálnak, leszorítanak az útról!

Mit tegyek?

Hagyjam inkább a fenébe? Vegyek inkább görkorit?


2015. ápr. 20. 15:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szerencsétlen vagy ki se menj az utcára...

Amúgy én abszolút híve vagyok, hogy bringára ks keljen papír... De ilyen úgysem lesz...

2015. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Van az írott szabály és van a valóság. Ha széles a járda, az út pedig nagyon forgalmas, én gondolkodás nélkül megyek fel a gyalogosok mellé, csak lassítok, hogy biztosan meg tudjak állni, hiszen mégiscsak nekik van ott elsőbbségük minden szempontból. Az ajtók pedig nem fél másodperc alatt nyílnak ki, valamint az autósok is belenéznek a visszapillantóba, mielőtt kivágnák az ajtót, így neked is bőven van időd lassítani/kerülni egyet.
2015. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A lassitással nincs gond, úgy vánszorgok, mint egy nyugdíjas tetü.

Van, hogy már le kell tennem lábam, mert elesnék.

Mégis előttem csámpázik a gyalogos.

2015. ápr. 20. 16:17
 4/27 anonim ***** válasza:

Meg kell szokni a biciklivel való közlekedést. Főleg ha eddig kocsihoz voltál szokva.

Mert ebben az esetben hajlamos az ember biciklivel is úgy közlekedni mint ha kocsi lenne. Például kocsisorban haladni a többi kocsival.

Sokat biciklizem de mindig figyelembe veszem hogy engem nem véd karosszéria, nem tudok 50-el menni városban, és a többi korlátomat. Hogy ne az autósoknak kelljen figyelembe venni. Én motorral sem úgy szoktam közlekedni mint kocsival. Mivel annál sincs nagy karosszéria. Bár fürgébb minden kocsinál, de a közlekedés többi résztvevője nem szereti a védelmet nyújtó karosszéria nélkül furikázókat. Fárasztja és idegesíti őket ha rájuk kell figyelni. Ezért ha kétkerekűn vagyok akkor én ügyelek erre.

Főleg a fővárosban meg szokott lepni a sok bátor biciklis amint száguldozik a legnagyobb forgalomban is. Sokat ültem nyeregben de ilyet nem kockáztatok mert nincs arra garancia hogy minden autós észrevesz. Városban előveszem a kemping biciklim és akár a járdán gurulok mások zavarása nélkül. Annak ellenére is hogy kerékpárral bejártam szinte egész Európát, tehát van gyakorlatom. De arra nincs garancia hogy a forgalom többi résztvevőjének is van és bicajjal én vagyok védtelenebb.

2015. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Bárhova is induljak nem érek oda, mert minden útkereszteződésnél, padkánál meg kell álljak a kocsik miatt, vagy áttolni a bicajt.

Az autó úton meg utálnak, mert ott is lassú vagyok.

De ha nem lennék lassú nem tudnék figyelni.

Ördögi kör...:(

2015. ápr. 20. 16:23
 6/27 A kérdező kommentje:

Nincs jogsim! Ezért nem is annyira tudom azt sem, hogyan kell autók között menni. Néha nem találom meg a pedált sem és nem tudok azonnal elindulni zöld lámpára.

Meg felülni sem tudok rá normálisan, már 2 gatyámat is kiszakította a nyereg.

2015. ápr. 20. 16:29
 7/27 A kérdező kommentje:
Ja... attól tartok én is, hogy majd egyszer bejárom vele a világot :D
2015. ápr. 20. 16:36
 8/27 anonim ***** válasza:
A főváros vagy egy nagyváros nem a legalkalmasabb a biciklis közlekedésre. Legalábbis nem minden része. Az az igazság hogy a magyar utak nem annyira kerékpárbarát módon épültek ki mint mondjuk a bécsiek. Bécsben városon belül bárhova el tudsz menni kerékpárral, védett kerékpárutakon, járdaszegélyen ugratások nélkül. Ahogy lakott területen kívül is sok a kerékpározásra alkalmas út. Tehát ha világot akarsz járni az nem is olyan nagy dolog, mert egyszerűbb a közlekedés mint gondolnád. Mert csak tekerned kell és kész. A kerékpárosoknak kirakott útirány jelző táblák is mutatnak mindent.
2015. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Ti mit javasoltok?

Próbálkozzak, vagy hagyjam a fenébe, nem éri meg?

2015. ápr. 20. 16:56
 10/27 anonim válasza:
Ha Pesten akarsz biciklizni, az tényleg katasztrófa (pl a körúton). Szerintem vagy bicikli utakon menj vagy a főutakkal párhuzamos mellékutcákban az úttesten (ott alig van forgalom, nem fognak ledudálni).
2015. ápr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!