Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Beragadt a menetes kormányszár...

Beragadt a menetes kormányszár, mivel áztassam, vagy csapkodjam?

Figyelt kérdés

Olcsó, régi, teszkós mtb, valószínűleg acél.

Kitekertem a menetet kb fél centire (4-5 tekerés), lecsaptam, bele is világítottam, egyenesben volt a cső.

Nem forog, nem jön ki.

Párszor rácsaptam kalapáccsal de semmi.

Pár alkalom után már a jó helyre is fújtam egy kis wd40-et :), de így sem.


Két módszerről olvastam, hogy alulról kiütni, vagy lezárni és áztatni pár napig. (Végső esetben pedig kifűrészelni)

Melyikkel kezdjem?

Miben kellene áztatni?

Kiütni mivel? Egy vastagabb vasrudat tegyek be alulra, és csapkodjam a földnek fentről?

És ha nem válik be egyik sem, akkor egy hozzá nem értő érezni fogja, ha már a vázat vágja? :D


Alternatív kérdés: szervizben jó és rossz esetben mennyiért csinálnák meg?


2015. máj. 7. 20:09
 1/4 anonim válasza:

vegyél vd40 csavarlazitót és nyomj a tövébe majd 10-15 percet vársz és ennyi elkezdheted leszedni

vagy ha esetleg ez sem nem működik akkor

r szigetelőszalaggal csinálsz egy tölcsért ami nem ereszta csavar köréés ebbe nyomod a vd40-et hogy a csavar beragadtt része usszon

és 10-15perc várakozás és menni fog

2015. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Egyszer sokat szívtam egy ilyennel, végül az lett a megoldás, hogy kivettem az ékcsavart (addig tekertem ,amíg leesett róla a dió), utána bedugtam egy menetes szárat a helyére, ami olyan hosszú volt, hogy az alsó vége kijött a villa alján lévő lyukon, tettem rá anyát felül meg egy nagy alátéttel alul is és addig húztam össze, amíg egy nagy kattanással megindult a kormányszár befelé. Utána már tekergetve ki lehetett húzni felfelé.

Persze az egészet megelőzte egy WD40-es 1 napos áztatás.


Ezzel a módszerrel szedtem ki már berohadt krómos üléscsövet is. Csak ott ugyebár ki kellett szedni a középcsapágyat, hogy alulról tudjak anyát rakni a menetes szárra.

2015. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

"Kiütni mivel? Egy vastagabb vasrudat tegyek be alulra, és csapkodjam a földnek fentről?"

Na ez is működhet. De csak, ha tudsz olyan csövet találni, ami pont méret, hogy rendesen felfeküldjön a stucni alsó végén, mert különben csak szétvered a stucni végét és még jobban beékelődik.

2015. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó ötletek!


Nem találtam jó méretű csövet/rudat (egy vékonyabbal azért kicsit megütögettem a széleit, de nem volt elég hozzá), sem hosszabb menetet, most csavarlazítóban ázik pár napig (beszigszalagozva, felfordítva).

2015. máj. 9. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!