Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Naponta félórányi szobabicikli...

Naponta félórányi szobabiciklizéssel megyek valamire? 13/L

Figyelt kérdés

153 cm magas, és 55 kilós vagyok. Elhatároztam, hogy feszesebbé teszem a lábaimat, ezért megkértem a szüleimet, hogy hozzák elő a régi szobabiciklit a padlásról. Naponta félórát tekerek, mindent beleadok, és rengeteg akaraterőre van szükségem. Sportok terén nagyon rossz vagyok, iszonyat gyorsan kifáradok, a testnevelés átlagom 3-as körül mozog.

Szerintetek ez segít valamit? Esetleg érdemesebb lenne eljárni futni?



2015. máj. 11. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az igazi kerékpározás kb egymilliószor izgalmasabb. Bár én meg nem szobabicigliztem, lehet hogy az is kalandos.
2015. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ócsó szobaciklit már próbáltam, sokkal rosszabb élmény és hatás. (drágával nincs tapasztalatom, biztos van jó is)

Rossz volt a térdemnek, a seggemnek, nagyon unalmas, csak az ízületeimnek volt megterhelő, izmoknak kevésbé, büdös lett a kezem is tőle :D

Natúr biciklizéssel meg egy óra is gyorsan eltelik, jól beállítható, olyan tempóban mész amiben akarsz.


Ha max fél órát szánsz rá, akkor szerintem inkább futás.


Ne adj bele mindent, tarts egy kellemes tempót, vagy lassíts-gyorsíts, és kitartásod legyen, nem a kilóméter számít, hanem az idő.


De a legjobb ha csinálod mindet! Egyszer tekersz, egyszer futsz, rossz időben meg szobabiciklizel (pl >20km szembeszéllel már kellemetlen bringázni).


Pihenni -regenerálódni- is kell (8 óra alvás, ne éheztesd magad, pihenőnap)! Ha fáj, akkor inkább hanyagold míg elmúlik (különben sérülés lesz). Izomlázra edzeni nem lesz hatásosabb, csak alig fogod bírni és tovább fog tartani, később tudsz újra menni -pihend ki. Fontos a nyújtás a végén.

Futásnál próbálj nem sarokkal érkezni.

2015. máj. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sargakapszula.hu


Ingyenes, töltsd le, olvasd el, értelmezd. A lényeg, hogy normális kaja nélkül szart se ér az egész.

2015. máj. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz a szobabiciklizés, csak a félóra az kevés. Én a téli hónapokban szoktam szobában tekerni (egy elég egyszerű szobabringán), amikor latyakos idő van kint, és közben filmet nézek, úgy nem unalmas. 1-1,5 órát tekerek ilyenkor, elég intenzív tempóban (kábé mint egy spinning óra), és ez elég jól karban tart. Viszont ha jó idő van, akkor csakis szabadban tekerek, mondjuk én a nap nagy részében bringán ülök ebben az évszakban. Futás amúgy szintén nagyon jó, csak az ízületeket jobban igénybe veszi, és szerintem csak ott érdemes napi rendszerességgel futni, ahol van gumis futópálya van, vagy földúton lehet futni. Naponta betonon futni sok-sok kilométert nekem nem nagyon jött be, szuper cipő ide vagy oda...
2015. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!