Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fel szeretném újítani az...

Fel szeretném újítani az outim. (Egész váltórendszer+fékváltókar) Most egy 7 sebességes koszorú van rajta, belefér 8-9 es is, vagy ezek már szélesebbek?

Figyelt kérdés
Vagy a vàz csak ekkorát enged?

2015. máj. 26. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól függ. Eleve az agyra nem valószínű, hogy rá lehet tenni 8-9es sort.

Cserélni kell agyat, esetleg küllőket, de lehet, hogy egyszerűbb a teljes hátsó kereket.

Váltót, fékváltó kart, és a láncot is. Esetleg még az első váltót is.

2015. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem ez volt a kérdés... amúgy ez engem is érdekelne pont ugyan ebben a dilemmában vagyok.
2015. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezeket cserélem is, csak pont azt nem tudom hogy rámegy-e a nagyobb koszorú.
2015. máj. 26. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Lemérnéd a papucstávolságot? Ha 130/135 akkor bőven belefér még a 10-es is csak kell egy másik agy.
2015. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

135mm

Agycsere nélkül nem lehet még 8-as koszorút se belerakni?

2015. máj. 26. 17:50
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

A 135 mm-be simán be fogsz férni az új sorral is.


Amennyiben 7-es kazettás agyad van, Shimano illetve azzal kompatibilis agyon, csak a szabadonfutót kell lecserélni 8-asra, meg persze a lánckeréksort.

Szabadonfutó:

[link]

A szabadonfutót egy menetes csőtengely rögzíti az agytestbe, miután kivetted a tengelyt a kónuszokkal, golyókkal, ha jól emlékszem, 12-es imbuszkulccsal lehet megindítani, normál jobbmenetes. Leszeded a hetest, felrakod helyette a nyolcast, megfelelő szélességre hézagolva visszavarázsolod a tengelyt a golyókkal-kónuszokkal és voilá, jöhet is rá a nyolcas vagy kilences sor.


Felkészítlek, ez nem ilyen egyszerű, ha nem shimano, hanem mondjuk Bike+ vagy egyéb kerékagyad van. Sajnos nem minden gyártó megy ilyen mélységig a kompatibilitással. Szerencsés esetben ahhoz is forgalmaznak nyolcas csere-kazettát, de azt típushoz kell keresni, néha mission impossible.


Értelemszerűen az új sorhoz a megfelelő pozíciószámot tudó váltók, váltókarok dukálnak. Egy 300EX hátsó váltó nem fog értelmesen együtt dolgozni egy nyolcas sorral, de mondjuk egy RD 1056-os 105-ös váltó már igen.

2015. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Venned kell egy 8-9 sebességes kazettatestet, ha az agy Shimano, akkor 10-es imbusszal bírod leszedni, ilyen papucstávolságnál bőven elfér...
2015. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ez nem probléma van szerelő, aki megcsinálja :)
2015. máj. 27. 13:06
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

"10-es imbusszal bírod leszedni"

tényleg, én 12-re emlékeztem, de a tízes a jó. :D

2015. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!