Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országútira melyik a jobb...

Országútira melyik a jobb választás? Alu vagy Cro-Mo villa?

Figyelt kérdés
Elsősorban túrázásra, nagyon maximum amatőr versenyre, leginkább csak a részvétel miatt.

2015. máj. 31. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Túrazni jobb a CroMo, jobban elnyeli az uthibákat, és tartósabb.
2015. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az acél rugalmas, az alu meg könnyű és merev.
2015. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Még egy kérdés: ha a leírásban az van, hogy Areo acél, az szintén a Cro-Mo-t jelenti?

2015. máj. 31. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:

A cro-mo is acél, csak tartalmaz ötvöző anyagokat.

Egyébként én (és még páran a nagyvilágban) nem hiszek ebben az "acél elnyeli a rezgéseket" dologban, főleg a mai nyílegyenes villa kiképzés mellett.

2015. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nem "elnyeli" hanem a rugalmassága miatt többet kibír, rövid távon az alu hasznosabb, mivel könnyebb, viszont az alu nem rugalmas, az idővel eltörik, az acél meg törés előtt meghajlik. Persze mindkettőhöz idő kell, de azt garantálom, hogy normál hobbi felhasználás mellett egy cro-mo váz, 20-30évvel többet bír mint egy alu.

Ha nem versenyzel meg teljesen felesleges a súlyra menni.

2015. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Ha a váz alu, akkor nem árt, ha a villa tud nyelni némi rezgést. CrMo vagy karbon ajánlott. Főleg, ha radiális fűzésű az első kerék, mert annak is nulla a rugalmassága.

Én általában 20-as gumikat használok, 8-9 bar nyomáson, ott egy alu váz+alu villa kombó, radiál fűzött kerékkel, garantált "kieső fogtömés". Persze ez csak poén, tulajdonképpen csak ott jelentkezik a probléma, hogy a csuklóid kapnak sokat és hamar megfájdulnak. Meg esetleg szarabb bitumenen, erősen döntött gyors kanyarban hajlamos lesz az első kerék elpattogni a külső ív felé és az már veszélyes lehet.

Meg az is tény, hogy az erős vibráció gyorsabban öregíti az alut, vagyis a villa, a váz is előbb lesz hajlamos a törésre.

Én CrMo villával használom az alu vázamat.

És az tévedés, hogy a CrMo egyenes villa nem reagál le semmit, igenis az is rugalmasabb egy alunál. A kerék-utánfutásnak megfelelően szögben előre áll az is, tud előre-hátra mozogni, ezzel fel-le is csillapít.

Azt nem tudom, hogy mondjuk 25-ös gumik mennyire csillapítanak, olyan vastagot sosem használok.

2015. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
Az "aero" meg csak reklámszöveg arra, hogy kicsit áramvonalasabb kialakítású, mint egy hagyományos.
2015. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Akkor maradok a CroMo-nál, a karbon nem az az árkategória amiben keresgélek.

Amúgy egy Neuzer Whirlwind 1.0-val szemezgetek.

2015. jún. 2. 15:11
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
Én egy olyat használok tíz éve. Nem a legkönnyebb, de jó merev, stabil. Én elégedett vagyok. Annyira, hogy most vettem még egyet, festéshibával akciósan, abból trekking lesz.
2015. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:
Bár, ha mondasz egy jó árat, eladom neked ezt. 51 cm-es a váz, kormánycsapágy és villa nélkül. Fekete-piros-fehér, kis festéshibával.
2015. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!