Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizéstől tudnék fogyni?

A biciklizéstől tudnék fogyni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok (64 kg, 165 cm), pár hete kezdtem el biciklizni. Eleinte csak 5-6 km-t mentem 2 naponta, mostmár belevágtam a napi 10-12 km-be, viszont nem látom, hogy fogyok. A combom már sokkal izmosabb, a vádlim is változott, viszont a zsír a hasamról és a derekemaról nem akar lemenni, vagy csak én látom így? Még várjak és látszódni fog, egyáltalán van értelme csinálni? Mellette nem eszek sokat amúgy, legalábbis próbálok. Esetleg személyes tapasztalatokat ha megosztanátok velem, annak nagyon örülnék. :) Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 13. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet sokat enni, csak nem mindegy hogy mit.
2015. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valami normálisnak mondható étrend példát valaki írna? :) eszemben sincs koplalni, hiszen még növésben vagyok.
2015. jún. 13. 23:13
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia! Jó hogy biciklizel ne hagyd abba!

Az a lényeg hogy élvezd a testmozgást és erre nagyon jó a bicaj mert pl. kirándulhatsz vele a környéken ami sokkal érdekesebb mint tekerni körbe mint a hörcsög. Aztán egyszer csak fogyni fognak a kilométerek.


A zsírégetéshez jó a bicaj mert magy izmokat mozgat meg és nem terheli annyira az ízületeket mint a futás. Viszont a bicajozás első 30-40 percében még csak az izomban tárolt energia ég el, ezután kezd a szervezet a zsírraktárhoz nyúlni, szóval nyugodt tempóval és kitartóan kell csinálni (a gyors sprintelés izomnövelésre jó, nem zsírégetésre)

2015. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Étrend tekintetében ajánlom a kaloriabazis.hu oldalt, ott beírod miket eszel és látni fogod hogy állsz a kalóriákkal. És hogy mennyi biciklizés mennyit dob.
2015. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) ez tényleg segített
2015. jún. 14. 07:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Még egy alapdolog amit nem írtak le: fogj egy szabócentit és mérd le a combot, hasad, nyakad kerületét. Szabócenti híján egy madzaggal mérd körül és aztán a madzagot vonalzóval. Jegyezd föl az eredményt és mérd meg egy hónap múlva is. Ha csökken, szuper.


Ha gondolod, elmehetnél a háziorvosodhoz is tanácsokért. Szerintem ő jobban ért hozzá, mint mint itt egy átlagos válaszoló. Nem tudom, hogy van ez, de talán dietetikushoz is be tud utalni, aki ahhoz ért, hogy mit kéne enned.


Én nem hiszek abban, hogy inkább lassan és sokat kéne biciklizned. A test egész nap használ fel energiát, és ha a gyors biciklizéssel elfogyasztottad a szénhidrát-tartalékaidat, de nem pótolod étellel, akkor bizony a zsírhoz fog nyúlni. Biciklizz gyors tempóban minél többet, aztán ha kifáradtál, csapj hozzá még lassú tempóban, amennyit bírsz. Ha fejlődnek az izmaid, akkor utána az alapanyagcseréddel is több energiát használsz majd el.


Végül egy kis személyes tapasztalat. 16 évesen kezdtem biciklivel iskolába járni. Ez nekem 2x40 perc volt (később már csak 2x30 :-)), kb. 11 km volt a suli. Az első két hétben estére hullafáradt voltam, aztán megedződtem és már nem jelentkezett ez a probléma. Kb. 70 kg voltam akkor, és a biciklizéssel két tanév alatt lefogytam 60 kg-ra. Egész idő alatt annyit ettem, amennyi jól esett, de csak 5x ettem egy nap, közte nem, és nem ettem több édességet, mint előtte.

2015. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2015. jún. 17. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!