Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vásároltam egy fantom kerékpárt?

Vásároltam egy fantom kerékpárt?

Figyelt kérdés
Vásároltam a mai napon egy Triumph GreenLine kerékpárt használtam 60 000 forintért. Amikor megláttam egyből belészerettem, agyváltó, agydinamó, kicsit retro feeling. Mikor hazaértem meg akartam nézni a neten, hogy mennyibe kerülhetett ez újonnan, viszont nem találom sehol, sőt Triumph márkájú kerékpárt sem nagyon. A használt bicikli kereskedő azt mondta, hogy ez egy kiállítási darab volt angliából, nem mentek vele egy métert sem, az állapotából ítélve hiszek neki (számlát amúgy kaptam, szóval nem az út szélén vásároltam) Tudnátok segíteni, hogy ki gyárthatta ezt a kerékpárt?

2015. júl. 1. 19:00
 1/5 anonim válasza:
Ha angolul keresel ( [link] biztosan megtalalod
2015. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kerestem úgy is, de nem nagyon találtam. Németül találtam valamiket, viszont nem tudok valami jól németül, csak angolul.
2015. júl. 1. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Volt egy angol Triumph gyártó, de már az 50-es években megszűnt:

[link]


És van egy amerikai GreenLine nevű gyártó:

[link]

2015. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz! Ezeket énis megtaláltam, de max az elsőhöz lehet köze :D Érdekes.
2015. júl. 1. 19:28
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

[link]


A hirdetés írója szerint 4 hónapos, plusz 6 hónapos hirdetés, szóval valaki forgalmazza még mindig.

Megkockáztatom, hogy ennek semmi köze az eredeti angol Triumph márkához, mert azt réges-régen felvásárolta és beolvasztotta a Raleigh.

Gondolom a névjogot megvette valami kínai vagy thailandi gyártó. Vagy nem vette meg, csak rámatricázza és azért nincs nyoma neten a reklámozásának, hogy ne verjenek rájuk trademark balhét.

2015. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!