Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Olcsó, Hidraulikus fék szett,...

Olcsó, Hidraulikus fék szett, ami még jó is. Tudnátok linkelni párat?

Figyelt kérdés
A kérdés elmond mindent! :D Előre is köszönöm!
2015. júl. 11. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Mountimon gyárilag Shimano BR-M445-ös fékek voltak. Alap felhasználásra teljesen jók, 2 évig használtam őket.

Végül lecseréltem SLX-re, mert kinőttem. Egyszer használtam XC versenyen is a 445-ösöket, 1-2 húzós helyzettől eltekintve ott is megállták a helyüket (amatőr szinten).

Az ára egy féknek 12-14k ft, a már van tárcsád és adaptered, akkor a két fék akár 25k-ból is megvan (+a méretre vágás, ha szükséges).

2015. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmim nincs :D
2015. júl. 11. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor az drágább lesz. A két tárcsa is 2-3 ft, egy adapter is kell valszeg hátulra, az megint 2k pénz.

Ha ezek nincsenek meg, akkor szerintem a kerékagy sem tárcsakompatibilis. Tehát kell új kerékagy előre és hátra, azok együtt 4-6k, a kerékfűzetés is pénzbe kerül (ha nem magad csinálod meg, de mivel ilyet kérdeztél, szerintem nem vagy ebben túlzottan járatos:)) A két fék légtelenítése 6k mindenhol, esetleg hozzáértő balek barát, aki ingyen megcsinálja.

...

Szóval összesen az egész váltás belépő szintű cuccokkal 45k körül van (új alkatrészek esetén, szervizben csináltatva).

Viszont a legfontosabb kérdés nem lett tisztázva: egyáltalán van-e a villádon és a vázadon tárcsafékkonzol?

Mert ha nincs, akkor tárgytalan az egész.

2015. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ilyeneket nem tudok :D van haver ő vágja a témát :D

csak most nyaral meg hasonlók nem akarom basztatni :D meg érdekelt mennyibe kerül kb :D Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld pacsi! :D

2015. júl. 12. 10:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy otthon a témában, akkor nem értem, minek tárcsafék, úgysem használnád ki:)

Persze az érdeklődés más tészta, ahogy mondtam, 40-45k-ba kerülne egy full átépítés akkor, ha egyáltalán képes a kerékpár fogadni tárcsafékeket. Ha nem, akkor megmarad a pénzed.

2015. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Ennél olcsóbb egy Magura HS-33 (esetleg HS-11) szett...

Jó is, hidraulikus is, tárcsa sem kell hozzá... mi kell még?

2015. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Olcso ... ami meg jo is"


Ilyen csak a meseben van. Olcso sosem jo csak az a jo benne, hogy olcso. Mondas is ugy tartja: "olcso husnak hig a leve" ... amit apukam ugy magyarazott el, hogy meg en is megertsem: "finggal nem lehet tojast festeni" :)

2015. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!